İl Jandarma Komutanlığı ekiplerimiz tarafından Salar Çok Programlı Anadolu Lisesinde “En İyi Narkotik Polisi Anne” projesi kapsamında verilen eğitime katıldı.

Gözden kaçırmayın

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afyonkarahisar Valiliğini ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afyonkarahisar Valiliğini ziyaret etti.

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, İl Jandarma Komutanlığı ekiplerimiz tarafından Salar Çok Programlı Anadolu Lisesinde “En İyi Narkotik Polisi Anne” projesi kapsamında verilen eğitime katıldı.

Bu proje, öğrenci velisi annelere narkotik suçlarla mücadele konusunda bilinçlendirme ve farkındalık yaratma amacıyla başlatılmış bir sosyal sorumluluk girişimidir. Proje kapsamında, annelerin çocuklarının madde bağımlılığı riskine karşı nasıl önlem alabilecekleri, madde kullanımının belirtileri ve etkileri, narkotik madde çeşitleri ve sentetik eczalar, uyuşturucu suçlarında yasal durum, uyuma projesi, madde kullanımı ve bağımlılığı ile mücadele merkezleri gibi konularda eğitimler verilmektedir.

Vali Yiğitbaşı, eğitime katılan annelerle bir araya gelerek onların sorularını yanıtladı ve projenin önemini vurguladı. Vali Yiğitbaşı, "Bu proje sayesinde annelerimiz hem çocuklarını hem de toplumu koruyacak bilgi ve becerilere sahip olacaklar. Narkotik suçlarla mücadelede en iyi polis annedir. Annelerimizin bu konuda duyarlı ve bilgili olmaları çok önemli. Bu projeyle hem ailelerimizi hem de geleceğimizi korumayı amaçlıyoruz." dedi.

Eğitimin ardından Vali Yiğitbaşı, okul idarecileri ve öğretmenlerle bir araya gelerek eğitim öğretim sürecine dair görüş alışverişinde bulundu. Okulun fiziki durumu, öğrencilerin akademik başarıları, sosyal ve kültürel faaliyetleri, mesleki eğitim olanakları gibi konularda bilgiler aldı. Vali Yiğitbaşı, okul yönetimi ve öğretmenlere çalışmalarından dolayı teşekkür etti.