-36 takımın yer aldığı turnuvanın finalinde Atletic Bilbao takımı, Atletic Besyo takımını mağlup ederek birinci oldu.

Gözden kaçırmayın

 "Sandıklı'da 657 öğrenci spor yetenek taramasından geçti"

Afyonkarahisar Belediyesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) arasında imzalanan sporda iş birliği protokolü kapsamında düzenlenen futbol turnuvası sona erdi. Turnuvaya AKÜ ve AFSÜ öğrencileri katıldı. 36 takımın yer aldığı turnuvanın finalinde Atletic Bilbao takımı, Atletic Besyo takımını mağlup ederek birinci oldu. İkinci sırayı Atletic Besyo takımı, üçüncü sırayı ise Aston Villa takımı elde etti.

Turnuvada dereceye giren takımlara toplamda 32 bin TL para ödülü verildi. Ödül törenine Afyonkarahisar Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş, AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Peker, AFSÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ümit Dündar, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı (SBF) Prof. Dr. Yücel Ocak ve diğer yetkililer katıldı. Turnuvaya toplamda 36 takım ve 360 sporcu katıldı. Turnuvanın açılış konuşmasını yapan SBF Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Yıldız, protokol ve turnuva hakkında bilgiler verdi. Yıldız, Afyonkarahisar Belediyesi, AKÜ ve AFSÜ'nün ortak girişimiyle sportif, sosyal ve kültürel etkinlikler gerçekleştirdiklerini belirtti. Yıldız, turnuvanın 1,5 ay önce başladığını ve eleme usulüyle oynandığını açıkladı.

Afyonkarahisar Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş, belediyenin bu tür etkinlikleri desteklediğini söyledi ve katılan takımları tebrik etti. Karakuş, bundan sonra basketbol ve voleybol turnuvalarının da düzenleneceğini belirtti. AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Peker, Afyonkarahisar Belediyesi ve AKÜ'nün iş birliği içinde olduğunu vurguladı. Peker, futbol turnuvasının Spor Bilimleri Fakültesi'nin topluma katkı faaliyeti açısından önemli olduğunu söyledi. Ayrıca, sporun disiplin gerektirdiğini ve disiplinini kaybetmeyenlerin kazandığını vurguladı. AFSÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ümit Dündar da turnuvaya katılan takımları tebrik etti. SBF Prof. Dr. Yücel Ocak ise öğrencilerin bu tür organizasyonlarla bir araya gelmesinin önemli olduğunu belirtti ve Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerinin farklı takımlarda yer almasının uygulamalı eğitim açısından değerli olduğunu ifade etti. Tören, dereceye giren takımlara ödüllerin takdim edilmesi ve fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.