Erkmen beldesinin belediye başkanlığı için yarışacak olan CHP'nin adayı Şükrü Pancar, seçimler öncesinde oldukça iddialı hazırlıklar içinde. Adaylığının duyurulmasının hemen ardından seçim çalışmalarına ivme kazandıran Pancar, Erkmen'in geleceğine yön verecek önemli projelerle gündemde.

Gözden kaçırmayın

Erkılınç: Nitelikli yayınları ve istihdam olanaklarını koruyacağızErkılınç: Nitelikli yayınları ve istihdam olanaklarını koruyacağız

Yeşil ve Daha Yaşanabilir Bir Erkmen


"Daha yaşanabilir bir Erkmen için" sloganını temel alarak harekete geçen Şükrü Pancar, doğaya saygılı "yeşil Erkmen projesi" ile beldenin geleceğini şekillendirmeyi hedefliyor. Yeşil alanların artırılması ve sürdürülebilir bir çevre politikası oluşturulması konusunda kararlı olan aday, bu sayede Erkmen'in çehresini değiştirmeyi amaçlıyor.

Tarım Projeleri İle Yerel Kalkınmaya Destek


Erkmen'in tanınmış vişne ve kiraz üretimi alanında da yenilikçi projeler üreten Pancar, bölgedeki tarımın güçlendirilmesine yönelik planlar yaparak yerel ekonomiye katkı sağlamayı planlıyor. Adaylığı bölge halkı arasında olumlu bir karşılık bulurken, Şükrü Pancar şimdiden yerel halkın teveccühünü ve geniş çaplı bir destek almaya başladı.

Mahalleler Arası Yoğun Destek ve Diyalog


Cumhuriyet mahallesi başta olmak üzere Erkmen beldesinin birçok noktasından destek gören Şükrü Pancar, seçim kampanyasına yerel halkın arasında, Erkmen'in kendi içinden başladı. "Erkmen'de çalınmadık kapı, girilmedik gönül bırakmayacağım" diyen aday, tüm projelerinde ve çalışmalarında beldenin sakinlerinin görüşlerine ve önerilerine yer vereceğini, tüm toplum katmanları ile dayanışma içinde Erkmen'i kalkındıracaklarını ifade etti.

20 PROJE İLE ERKMEN ÇAĞ ATLAYACAK

Şükrü Pancar, Projelerini 20 madde halinde şöyle açıkladı. Erkmen’de nüfusun hızla artığına dikkat çeken Başkan Adayı Pancar genç nüfusa yönelik projelerin ön planda olduğunu belirtti. Erkmen beldesinde işsizliği ortadan kaldırmak için adımlar atan CHP’li Belediye Başkan Aday Adayı Avukat Şükrü Pancar gençlerin istihdam edilmesi için gerçekleştireceği projelerde belediye bünyesinde ‘Ekmek Fırını, demir ve mobilya atölyeleri kuracak.  Bu sayede istihdam sahaları açılmış olacak.

“GENÇLERİ ÖNEMSİYORUM”

CHP’li erkmen belediye Başkan Adayı Avukat Şükrü Pancar gençleri önemsediğini ifade ederek açıklamasında; ‘’Genç nüfus istihdamına yönelik Belediye sınırları içerisinde faaliyet gösterecek “ekmek fırını” açılacak olup bölgenin günlük ekmek tüketimi kendi fabrikasından sağlanacaktır.  Günlük ekmek çıkarma kapasitesi en az 10.000 adet olarak hedeflenmekte olup yaklaşık 20 personel istihdam edilmesi sağlanacaktır.  Yine genç nüfusa yönelik olarak meslek edindirme amaçlı olarak “demir ve mobilya atölyeleri” kurulması planlanmakta, açılacak olan atölyelerde Belediye imkânları ile yeni gelişmekte olan bölgelerin park, oyun alanı gibi temel ihtiyaçları karşılanması, akabinde ise kapasitenin artması durumunda civar Belediyeler için imalat yapılıp Belediyeye gelir sağlanması planlanmaktadır.’’ Dedi.

KENT MEYDANI PROJESİ YENİ SOLUK KATACAK

Erkmen’in çehresini değiştirecek çevre ve peyzaj çalışmalarına yönelik projelerinin olduğunu da ifade eden CHP’li Belediye Başkan Adayı Pancar gelecek nesillere güzel alanlar bırakmayı hedefliyor. Kent Meydanı projesiyle Erkmen’i cazibeli hale getirecek proje imza atmak isteyen CHP Erkmen Belediye Başkan Adayı Avukat Şükrü Pancar üst yapı projelerine yönelik açıklamasında; ‘’Tabiat parkı önündeki şu anda boş olan meydan “Kent Meydanı” olarak tasarlanacak, bu meydanda kültürel faaliyet etkinlikleri yapılarak festival, konserler yapılıp Belediye cazibe merkezi haline getirilecektir. Aynı alan içerisinde insanların kendi el emekleri ile meydana getirmiş oldukları el işleri ve tarlalarında üretmiş oldukları organik ürünlerin satışına yönelik panayır alanları kurulması planlanmaktadır.’’ Dedi  Öte yandan projelerinin arasında kadınlara yönelik istihdam çalışmalarının olduğunu da ifade eden CHP’li Pancar kadınlara yönelik tekstil atölyelerini de faaliyete geçireceklerini belirtti.

SOKAK HAYVANLARINI REHABİLİTE EDECEKLER

Son zamanlarda ülkenin gündeminde büyük yer edinen başıboş köpek saldırmalarının Erkmen’de kendisinin Belediye Başkanı  olduğunda olmayacağına dikkat çeken CHP’li Pancar sokak hayvanlarına yönelik modern barınaklar kurulacağını belirterek başıboş hayvanların bakım, tedavi ve koruma giderleri karşılanacağını ifade etti.

ALT YAPIDAN ULAŞIMA ULAŞIMDAN TELEFON VE İNTERNET HATLARINA PROJELER YER ALIYOR

Beldenin eksikliklerine yönelik projeleri de masaya yatıran CHP Erkmen Belediye Başkan Adayı Avukat Şükrü Pancar belde halkının refahı için alt yapıdan ulaşıma ulaşımdan telefon ve internet hatlarına kadar güçlü çalışma yapacakları konusunda açıklamada bulundu. Başkan Adayı Pancar açıklamasında; ‘’Yeni yerleşim bölgelerinin alt yapı hizmetlerinden derhal faydalanması için gereken tüm önlemler alınacak, Belediye ek hizmet binası kurulması sağlanacak, temizlik hizmetleri en üst seviyeye çıkartılacaktır. Dolmuş sayısının artırılması sağlanacak, bu sayede ulaşım daha hızlı ve kesintisiz olacaktır. Oteller ve villalar bölgelerine Belediyeye ait taksi durağı kurulması çalışması yapılacaktır. Tabiat parkının bulunduğu bölgeye polis destek noktası kurulması çalışması yapılacak, huzurlu bir ortam sağlanacaktır. Telefon – internet erişim sorununun çözümü için BAZ istasyonu kurulması sağlanacak. ‘’ Dedi.

ERKMEN’E BİRÇOK ALANDA YENİ PROJELER KAZANDIRILACAK

CHP Erkmen Belediye Başkan Adayı Avukat Şükrü Pancar seçilmesi halinde Erkmen’e sosyo-ekonomi ve toplumsal alanda birçok projenin kazandırılacağını belirterek vaatlerini sıraladı.  CHP’li Pancar açıklamasında; ‘’Organik tarım teşvik edilecek, Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile organize çalışılarak organik tarımın kalitesi artırılacaktır.  Yine organik sebze-meyve kurutma tesisi kurulup istihdam ve markalaşma sağlanacaktır. Yeni yerleşim yerinde öğrencilerin yaşamış olduğu sorunlar giderilecek, üst-alt geçit yapılması konusunda Karayolları ve gerekli Bakanlıklar ile gereken yazışmalar yapılıp bir an önce sonuçlandırılması sağlanacaktır. Güçlü sponsor desteğiyle sportif faaliyetler desteklenip, gençlerin ve çocukların sportif başarı elde etmelerine katkıda bulunulacaktır. ‘’Dedi.

ŞEFFAF BELEDİYECİLİK HERŞEYEDEN ÖNCE GELİYOR

Öte yandan açıklamalarına devam eden CHP’li Pancar halka karşı şeffaf olacaklarını ifade ederek; ‘’Şeffaf Belediyecilik anlayışıyla gelir gideri, yapılan harcamaları herkesin görebileceği belirli yerlerde ilan edilecektir. 1/5000 ölçekli Master planlar yeniden elden geçirilecektir. Düzensiz iç yollar uygulanacak olan Master plan doğrultusunda çözüme kavuşturulacaktır. Tescil harici alanlar ve Maliye Hazinesinden tahsis edilebilecek yerler tahsis edilip amacına uygun olarak kullanılması sağlanacaktır. Mevzi imar planı uygulamaları değil Nazım İmar Planı uygulamaları yapılacak olup, kişiye özel imar düzenlemeleri değil, üst ölçekte imar ve altyapı düzenlemeleri yapılacaktır. OEDAŞ ile görüşülüp Orta Gerilim direklerinin yer altına alınması için çalışmalar yapılacak, buna bağlı tüm sorunların ortadan kaldırılması sağlanacaktır. Yeni yerleşim yerlerinin kullanımına açılmak üzere sosyal tesis, park, yürüyüş yolları düzenlemeleri yapılacaktır. Belirtilmiş olan projeler ilk etapta hızlıca sonuca kavuşturulması gereken projelerden bazılarıdır. ‘’ dedi.