Afyonkarahisar Merkezde Berberler Odası, zam iddialarına yanıt verdi

Gözden kaçırmayın

İl Müftüsü İmamoğlu, İlim Yayma Cemiyeti Başkanı ile İş Birliği Geliştiriyor.İl Müftüsü İmamoğlu, İlim Yayma Cemiyeti Başkanı ile İş Birliği Geliştiriyor.

Afyonkarahisar Merkezde Berberler Odası, zam iddialarına yanıt verdi. Oda Başkanı Suat Uygur, basında çıkan haberlerin asılsız olduğunu ve yeni bir fiyat listesi oluşturmadıklarını belirtti. Uygur, nisan ayı içinde fiyatları yeniden değerlendirebileceklerini ancak şu an için böyle bir karar almadıklarını söyledi.

Uygur, berber esnafının zor günler geçirdiğini ve genel giderlerin arttığını vurguladı. Özellikle kullanılan tüketim malzemelerinin fiyatlarının yüzde 160 ila yüzde 300 arasında zamlandığını ifade eden Uygur, kira ve personel giderlerinin de yükseldiğini kaydetti. Uygur, vatandaşın alım gücünün azalması nedeniyle berberlere gelme sıklığının da düştüğünü belirterek, bazı berberlerin listeden daha düşük fiyat talep ettiğini tespit ettiklerini aktardı.

Uygur, berber esnafının haklarını korumak için çalıştıklarını ve fiyat belirlemede piyasa koşullarını göz önünde bulundurduklarını dile getirdi. Uygur, vatandaşlardan da destek beklediklerini ve berberlere güven duymalarını istedi.

 

Haber : Zafer Murat Çakır