Mersin'de düzenlenecek olan Türkiye Yarı Finalleri'nde Afyonkarahisar'ı temsil etmeye layık görüldü.

Gözden kaçırmayın

Oryantiring Gençler Müsabakaları Büyük Heyecana Sahne Oldu!Oryantiring Gençler Müsabakaları Büyük Heyecana Sahne Oldu!

Afyonkarahisar Işıklar Ortaokulu, Okul Sporları faaliyet programında yer alan Hentbol Küçükler Grup Müsabakaları'nda hem erkeklerde hem de kızlarda birinci olarak büyük bir başarı elde etti. Bu sonuçla birlikte okul, Mersin'de düzenlenecek olan Türkiye Yarı Finalleri'nde Afyonkarahisar'ı temsil etmeye layık görüldü. Müsabakalar, Afyonkarahisar Tınaztepe Spor Salonu'nda gerçekleştirildi. Oldukça çekişmeli geçen karşılaşmaların ardından dereceye giren takımlara ödülleri ve başarı belgeleri takdim edildi. Kazananı belirlenen Afyonkarahisar Işıklar Ortaokulu, büyük bir sevinç yaşadı ve ödüllerini almaya hak kazandı.

Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Kasapoğlu, yaptığı açıklamada, Okul Sporları faaliyetleri kapsamında düzenlenen Hentbol Küçükler Grup Müsabakaları'nın sona erdiğini belirtti. Hem erkeklerde hem de kızlarda Afyonkarahisar Işıklar Ortaokulu'nun birinci olduğunu vurgulayan Kasapoğlu, dereceye giren takımları tebrik etti. Aynı zamanda sporcular, antrenörler ve okul yöneticileri de bu başarıda büyük bir emeğe sahip oldukları için kutlandı. Kasapoğlu, sporcuların başarılarının devamını diledi.

Kasapoğlu, Okul Sporları'nın, gençlerin sporla tanışmasını ve yeteneklerini geliştirmesini sağlayan önemli bir platform olduğunu belirtti. Afyonkarahisar'da düzenlenen müsabakalara her geçen yıl daha fazla sporcunun katıldığını söyleyen Kasapoğlu, bu durumun kendilerini mutlu ettiğini ifade etti. Bu müsabakalarda başarılı olan sporcuların, Türkiye yarı finallerinde Afyonkarahisar'ı temsil edeceklerini sözlerine ekledi. Kasapoğlu, temsilcilere başarılar diledi.

 #Afyonkarahisar #IşıklarOrtaokulu #Hentbol #OkulSporları #TürkiyeYarıFinalleri #başarı