Mesajında, gazetecilerin demokratik toplumların vazgeçilmez bir unsuru olduğunu ve dördüncü kuvvet görevi gördüğünü belirten Özkaya, basın çalışanlarının üstlendikleri sorumluluklar nedeniyle çok önemli bir görevi yerine getirdiklerini

Gözden kaçırmayın

Köksal'ın Suriyeli videosu sosyal medyayı salladı!..Köksal'ın Suriyeli videosu sosyal medyayı salladı!..

Ayonkarahisar Ak Parti Milletvekili Ali Özkaya, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında, gazetecilerin demokratik toplumların vazgeçilmez bir unsuru olduğunu ve dördüncü kuvvet görevi gördüğünü belirten Özkaya, basın çalışanlarının üstlendikleri sorumluluklar nedeniyle çok önemli bir görevi yerine getirdiklerini ifade etti. Özkaya, gazetecilerin ülkemiz ve dünyada neler olup bittiği hususunda çoğu zaman zor ve ağır şartlarda kamuoyunu bilgilendirdiklerini, ayrıca dünyanın bir çok noktasında mazlum ve mağdurların yaşadığı sıkıntı, uğradığı soykırım ve ıstıraplardan da dünyanın haberdar olması için büyük bir görevi gerçekleştirdiklerini vurguladı. Özkaya, mesajında şu ifadelere yer verdi:

Demokratik toplumların vazgeçilmez bir unsuru ve dördüncü kuvvet görevi gören, demokrasilerin olmazsa olmazı basın çalışanları, gazeteciler ve basın kuruluşları üstlenmiş oldukları sorumluluklar nedeniyle çok önemli bir görevi yapmaktadırlar.

Ülkemiz ve dünyada neler olup bittiği hususunda çoğu zaman zor ve ağır şartlarda kamuoyunu bilgilendiren gazetecilerimiz, dünyanın bir çok noktasında mazlum ve mağdurların yaşadığı sıkıntı, uğradığı soykırım ve ıstıraplardan da dünyanın haberdar olması için büyük bir görevi gerçekleştiriyorlar.

Türkiye’de Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Gazetecilerimize yönelik çok önemli projeler ve sosyal haklara yönelik düzenlemeleri AK Parti olarak iktidarlarımız döneminde hayata geçirdik. Özellikle ilimizde gazetecilerimiz için belki bir ilk olan TOKİ ile birlikte konut üretimini hayata geçirdik. Gazetelerimizin ayakta kalabilmesi yayın hayatlarına devam edebilmesi adına kanuni düzenlemeler ile bir çok imtiyazı onlara sağladık.

Yapmış olduğumuz hizmetlerin, kamudaki eksikliklerin, yerinde eleştirilerin, toplumun beklentilerinin kamuoyunda doğru şekilde anlaşılabilmesi için gazeteciliğin asgari şartlarını taşıyarak ilkeli, dürüst, tarafsız ve en önemlisi doğru habercilik anlayışını şiar edinen gazetecilere daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır.

Bu doğrultuda kamu adına büyük bir fedakarlık ile çalışmalarını sürdüren, tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü tebrik ediyor, çalışmalarında üstün muvaffakiyetler diliyor, sağlık ve esenlikleri ile yaşamlarında başarılar niyaz ediyorum.