Gözden kaçırmayın

AĞIREL'DEN 'Afyon Belediyesi’nin şahane işleri!' YAZISIAĞIREL'DEN 'Afyon Belediyesi’nin şahane işleri!' YAZISI

 

Düzağaç Belediye Başkanı Muammer Işıklı, kasaba halkını sevindirecek bir istihdam müjdesi verdi. Başkan Işıklı, en az 500 kişinin istihdam edileceği dev bir işletmenin kapılarını açmaya hazırlandıklarını duyurdu. Kasaba ekonomisine önemli bir katkı sağlayacak olan bu dev işletme, 32 bin metrekarelik bir alanda hayata geçirilecek.

Başkan Işıklı, yaptığı açıklamada, "Düzağaç'ın ekonomisini daha da güçlendirmek, işsizlik sorununa çözüm bulmak amacıyla önemli bir adım atıyoruz. 32 bin metrekarelik alanda kurulacak olan bu dev işletme, en az 500 kişiyi istihdam edecek ve kasabamızın kalkınmasına büyük katkı sağlayacak. İşletmemizin farklı sektörlerde faaliyet göstereceğini belirtmek isterim. Bu projemizle hem istihdam sorununa çözüm bulacak hem de kasabamızın ekonomik potansiyelini artıracak bir adım atmış olacağız" dedi.

İşsizlik sorununun azalması bekleniyor

Dev işletmenin faaliyete geçmesiyle birlikte, kasaba halkının gelir düzeyinin artması ve işsizlik sorununun azalması bekleniyor. Aynı zamanda, projenin hayata geçirilmesiyle birlikte kasabanın çeşitli sektörlerdeki ekonomik çeşitliliği de artacak. Başkan Işıklı, projenin ayrıntılarına ilişkin önemli bilgilerin ilerleyen günlerde kamuoyu ile paylaşılacağını belirtirken, kasaba sakinleri de bu önemli gelişmeyi memnuniyetle karşıladıklarını ifade ettiler.