-

Gözden kaçırmayın

İl Müftüsü İmamoğlu, İlim Yayma Cemiyeti Başkanı ile İş Birliği Geliştiriyor.İl Müftüsü İmamoğlu, İlim Yayma Cemiyeti Başkanı ile İş Birliği Geliştiriyor.

İlçemizde ekmeğin gramajı 220 gram olarak belirlenmiş ve uzun bir süre 7 lira fiyatla satılmıştır. Ancak son gelen zamlarla birlikte 8 Ocak 2024 tarihinden itibaren ekmeğin 10 lira olacağı duyurulmuştur. Bu haber üzerine harekete geçen Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, siyasi fırsatçılığa taviz verilmeyeceğini vurgulayarak adım atmıştır.

Ekmek zammı haberi duyulduktan sonra Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, gecenin geç saatlerinde Emirdağ Belediye Fırını'nı ziyaret etmiştir. Gerekli talimatları veren Başkan, halk ekmek üretimini başlatmıştır. Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte binlerce ekmek Emirdağ Belediye Fırını'nda hazırlanmıştır.

Hazırlanan ekmekler, Emirdağ Cumhuriyet Meydanı, Uzun Çarşı Girişi, Eski Kantar gibi satış noktalarında vatandaşlarımızla buluşturulmuştur. Ekmekler, 5 lira fiyatla satışa sunulmuş ve vatandaşlarımız yoğun ilgi göstererek Belediye Başkanı Serkan Koyuncu'ya teşekkür ettiler..