-

Gözden kaçırmayın

Müge Anlı: Hatice Nur ve Melisa'nın İzini Sürüyor!Müge Anlı: Hatice Nur ve Melisa'nın İzini Sürüyor!

Ünlü Türk piyanist ve besteci Fazıl Say, başarılı bir turneye başladı. Say, ABD ve Kanada'da gerçekleştireceği konserler için ilk durak olarak Florida'nın Naples kentinde sahne aldı. Yerel müzikseverlerin büyük ilgi gösterdiği konserde, Say Ravel'in piyano konçertosunu Naples Philharmonic Orkestrası ile birlikte icra etti.

Sanatçının enerjisi ve ustalığıyla göz dolduran performansı, seyirciler tarafından büyük beğeni topladı. Fazıl Say, konser sonrası sosyal medya hesaplarından bir paylaşımda bulundu. Sevenlerine selamlarını ileten piyanist, turnenin başlangıcının keyifli geçtiğini belirtti. Kendisinin 6 Ocak'ta yine Naples'te bir konser vereceğini duyuran Say, müzikseverleri 8 Ocak'ta Miami, 12 Ocak'ta Houston, 13 Ocak'ta Dallas, 16 Ocak'ta New York'taki Carnegie Hall'da, 19 Ocak'ta Toronto ve 21 Ocak'ta Montreal'deki performanslarına davet etti.

Bu prestijli şehirlerde gerçekleşecek konserlerle Fazıl Say, klasik müzik tutkunlarına unutulmaz anlar yaşatacak. Dünya genelinde büyük bir hayran kitlesi bulunan Fazıl Say, turne kapsamında klasik müzik repertuarının seçkin eserlerini seslendirmeye devam edecek. Sanatçının başarılı performansları, klasik müzik severlerin büyük ilgisini çekiyor ve beğeniyle takip ediliyor. Fazıl Say'ın piyano icralarının yanı sıra, kendi bestelerini de dinlemek için hayranları, turne programını kaçırmamalı.