Zafer Kalkınma Ajansı, 2024 yılının ilk Yönetim Kurulu Toplantısını Kütahya'da gerçekleştirdi.

Gözden kaçırmayın

Erkılınç: Nitelikli yayınları ve istihdam olanaklarını koruyacağızErkılınç: Nitelikli yayınları ve istihdam olanaklarını koruyacağız

Zafer Kalkınma Ajansı, 2024 yılının ilk Yönetim Kurulu Toplantısını Kütahya'da gerçekleştirdi. Toplantıya, bölge illerinin valileri, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Ajans yetkilileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Uşak Valisi Dr. Turan Ergün, Zafer Kalkınma Ajansının bölgenin kalkınmasına katkı sağlayan önemli bir kurum olduğunu belirterek, 2024 yılında da Ajansın başarılı çalışmalarına devam edeceğini ifade etti.

Kütahya Valisi Musa Işın ise toplantıya ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Kütahya'nın tarihi, kültürel ve doğal zenginliklerini anlattı. Işın, Kütahya'nın coğrafi işaretli ürünlerinin tanıtımına önem verdiklerini ve bu konuda Zafer Kalkınma Ajansı ile işbirliği içinde olduklarını söyledi.

Toplantıda, 12. Ulusal Kalkınma Planı kapsamında bölgenin öncelikleri ve hedefleri, küresel inovasyon endeksi 2023 sonuçlarına göre bölgenin durumu ve iyileştirme önerileri, coğrafi işaretli ürünlerin korunması ve değerlendirilmesi için yapılan çalışmalar, Regions 2030 projesinin sonuçları ve devam eden faaliyetleri, Interreg NEXT Akdeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamında sunulan proje teklifleri, internet sitelerinin yenilenmesi ve güncellenmesi, insan kaynakları politikası 2023 yılı raporu, iç kontrol sistemi 2023 yılı değerlendirme raporu, 2024 yılı bütçe yetki devirleri, projelerle ilgili talepler ve gelişmeler ile iki toplantı arası Ajans faaliyetleri ve idari konular ele alındı.

Toplantının sonunda, Zafer Kalkınma Ajansının 2024 yılında da bölgenin kalkınmasına yönelik çalışmalarını sürdüreceği vurgulandı.