Hüdai Kaplıcaları çevresine yeni bir hizmet daha ekleniyor.

Gözden kaçırmayın

Erkılınç: Nitelikli yayınları ve istihdam olanaklarını koruyacağızErkılınç: Nitelikli yayınları ve istihdam olanaklarını koruyacağız

Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde sağlık turizminin merkezi olan Hüdai Kaplıcaları çevresine yeni bir hizmet daha ekleniyor. Sandıklı Belediye Başkanı Dr. Mustafa Çöl'ün öncülüğünde kurulan At Çiftliği, at biniciliği kurslarına ev sahipliği yapmaya başladı. Bu yeni sosyal aktiviteyle birlikte, bölge sakinleri ve turistler atlarla vakit geçirmenin keyfini yaşayabilecekler.

Özellikle çocuklar, bu binicilik eğitimlerine katılarak yeni bir hobinin yanı sıra atlarla vakit geçirmenin sevincini de yaşama fırsatı buluyorlar. At Çiftliği'nin açılışıyla birlikte düzenlenen binicilik kursları büyük ilgi görüyor. Belediyenin, ata sporunun yaygınlaştırılması ve yeni nesillere binicilik öğretilmesi amacıyla sağladığı destek büyük önem taşıyor. Aynı zamanda bu sporun çocuklar arasında fiziksel ve zihinsel gelişime katkı sağladığı da vurgulanıyor.

Sandıklı Belediye Başkanı Dr. Mustafa Çöl, Kaplıcaların sadece sağlık ve dinlenme alanı olmadığını, aynı zamanda farklı spor ve sosyal etkinliklere de ev sahipliği yapabileceğini belirtiyor. At çiftliği ve binicilik kursları, bölgenin cazibesini artırdığına dikkat çekiyor. Başkan Çöl, bu tür yatırımların devam ederek, yerli ve yabancı turistleri Sandıklı'ya çekmeyi hedeflediklerini dile getiriyor. Belediyenin sağladığı imkanlarla sunulan bu yeni hizmet, aileler için de çocuklarına yönelik güvenli ve eğitici bir etkinlik alternatifi sunuyor. Atçılığa ilgi duyan her yaştan kişi, Sandıklı'nın doğal güzellikleri içinde keyifli bir hobi edinirken, ata binme becerilerini de geliştirebilecekler.