Afyonkarahisar’da ocak ayında hava durumu, soğuk ve karlı geçecek.

Gözden kaçırmayın

AĞIREL'DEN 'Afyon Belediyesi’nin şahane işleri!' YAZISIAĞIREL'DEN 'Afyon Belediyesi’nin şahane işleri!' YAZISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün verilerine göre, Afyonkarahisar’da ocak ayının ilk haftasında sıcaklık en yüksek 6, en düşük -3 derece olacak. Hava durumu, parçalı ve çok bulutlu şeklinde seyredecek.

Ocak ayının ikinci haftasında ise Afyonkarahisar’da kar yağışı bekleniyor. 10-11 Ocak tarihlerinde hava durumu, karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Sıcaklık en yüksek 4, en düşük -5 derece arasında değişecek. Kar yağışı, 12-13 Ocak tarihlerinde de devam edecek.

Ocak ayının üçüncü haftasında ise Afyonkarahisar’da hava durumu, kar yağışının ardından açılacak. 14-15 Ocak tarihlerinde hava durumu, az bulutlu ve açık olacak. Sıcaklık en yüksek 7, en düşük -2 derece olacak. 16-17 Ocak tarihlerinde ise hava durumu, parçalı bulutlu olacak. Sıcaklık en yüksek 8, en düşük -1 derece arasında değişecek.

Ocak ayının son haftasında ise Afyonkarahisar’da hava durumu, yeniden kar yağışına dönecek. 18-19 Ocak tarihlerinde hava durumu, karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Sıcaklık en yüksek 5, en düşük -4 derece olacak. 20-21 Ocak tarihlerinde ise hava durumu, kar şeklinde olacak. Sıcaklık en yüksek 3, en düşük -6 derece arasında değişecek.

Afyonkarahisar’da ocak ayında hava durumu, kış mevsiminin etkisini gösterecek. Vatandaşların kar yağışına karşı tedbirli olması, meteorolojik uyarıları takip etmesi ve gerekli önlemleri alması gerekiyor.