-

Gözden kaçırmayın

Erkılınç: Nitelikli yayınları ve istihdam olanaklarını koruyacağızErkılınç: Nitelikli yayınları ve istihdam olanaklarını koruyacağız

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (Tebliğ No: 2020/24 ve 2020/25) kapsamında devam eden 14.3. Etap Projelerinin son tamamlanma tarihi, 30/11/2023 tarihinden 30/06/2024 tarihine uzatıldı. Yeniden belirlenen tamamlanma tarihi, projelerin başarıyla sonuçlanması ve program kapsamında desteklenen kırsal kalkınma faaliyetlerinin etkin bir şekilde devam etmesi adına önemli bir fırsat sunmaktadır.

Yatırımcılar, projelerini yeni tamamlanma tarihine dikkatlice uyarlamalı ve işlemlerini bu yönde sürdürmelidirler. Uzatılan süre, projelerin daha etkili bir şekilde tamamlanmasına ve başarıyla sonuçlandırılmasına olanak tanıyacaktır.

Bu çerçevede, projeleri devam eden yatırımcılardan, güncellenen tarihlere göre gerekli düzenlemeleri yapmaları ve ilgili süreçleri sorunsuz bir şekilde tamamlamaları beklenmektedir. Bu bağlamda, ilgili yatırımcıların süreci yakından takip etmeleri ve gerektiğinde İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü'ne başvurmaları önem arz etmektedir.