Afyonkarahisar'da 250 genç, "Aybüke: Öğretmen Oldum Ben" adlı filmi izleme fırsatı buldu.

Gözden kaçırmayın

Diyarbekirspor'dan 1 puan çıkaran Afyonspor, 12. sırada yer alıyorDiyarbekirspor'dan 1 puan çıkaran Afyonspor, 12. sırada yer alıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı, gençlerin kişisel gelişimine katkı sağlamak amacıyla sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. Bu bağlamda, Afyonkarahisar'da 250 genç, "Aybüke: Öğretmen Oldum Ben" adlı filmi izleme fırsatı buldu. Film, 28 Aralık Perşembe günü ilk gösterimini gerçekleştirdi ve ikinci gösterimi de 30 Aralık Cumartesi günü yapılacak.

Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, Gençlik Hizmetleri Müdürü Ahmet Ertürk, Gençlik Merkezleri Müdürleri ve Gençlik çalışanlarının da katıldığı ilk gösterimde Kasapoğlu, gençlere hitap ederek şunları söyledi: "Siz gençler bizim geleceğimizsiniz. Bu vatan, bu bayrak, bu din sizlerin omuzlarında yükselişini sürdürecek. Size güveniyoruz. Şehit öğretmen Aybüke ve diğer tüm şehitlerimizin ruhları, sizlerin göstereceği çaba ve gayretlerle mutlu olacak. Sizlerin yaptığı işler çok değerli ve anlamlı. Var olduğunuz için çok şanslıyız ve her zaman yanınızdayız." Filmin gösterimi sonrasında etkinliğe katılan tüm gençler, bu fırsatı sunan Bakanlığa ve İl Müdürlüğüne teşekkür etti.

Duygusal anların yaşandığı filmi izleyen gençler, Aybüke gibi şehitleri örnek almaya devam edeceklerini belirtti. Film, 2016 yılında terör örgütü PKK tarafından şehit edilen Aybüke Yalçın'ın hayatını konu alıyor.

#GençlikVeSpor #AybükeÖğretmenOldumBen #Afyonkarahisar #GençlikEtkinlikleri #KişiselGelişim