-

Gözden kaçırmayın

Çay İmamhatip Ortaokulu Türkiye Şampiyonası'na Katılacak!Çay İmamhatip Ortaokulu Türkiye Şampiyonası'na Katılacak!

Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2022-2023 eğitim-öğretim yılı okul sporları voleybol genç kız ve erkek Türkiye yarı final müsabakaları sona erdi. Prof. Dr. Veysel Eroğlu Spor Salonu ve Tınaztepe Spor Salonu'nda 25-28 Aralık tarihleri arasında gerçekleşen müsabakalarda, 8 kız ve 8 erkek takımı yer aldı.

A ve B gruplarında en iyi iki takım çapraz eşleme sistemiyle karşılaştı ve en başarılı takımlar belirlendi. Kızlarda, İzmir Özel Çiğli Girne Koleji ve İstanbul Özel Halkalı Atakent Doğa Anadolu Lisesi Türkiye finallerinde yer alma hakkını elde etti. Erkeklerde ise, İzmir Özel Mavişehir Okyanus Anadolu Lisesi ve Konya Karatay Hamza Yerlikaya Spor Lisesi Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.

Yarı final müsabakalarının ardından bir ödül töreni düzenlendi. Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, dereceye giren takımlara madalya ve başarı belgelerini takdim etti.

Kasapoğlu, yaptığı konuşmada, tüm takımlar ve sporcuların katılımından dolayı teşekkür etti ve okul sporlarının gençlerin sporla tanışması ve yeteneklerini geliştirmesi için önemli bir platform olduğunu vurguladı. Türkiye finallerinde mücadele edecek takımlara başarılar diledi. 
#afyonkarahisar #okulsporları #voleybol #yarıfinal #türkiyefinalleri #spor