Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Yurtlar Arası Erkekler V...

Gözden kaçırmayın

Okul Sporları Badminton Turnuvası Başladı!Okul Sporları Badminton Turnuvası Başladı!

Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Yurtlar Arası Erkekler Voleybol Turnuvası başarılı bir şekilde tamamlandı.

Prof. Dr. Veysel Eroğlu Spor Salonunda gerçekleştirilen turnuvaya toplam 9 takım katıldı. Mücadeleler sonucunda şampiyonluk, ikincilik ve üçüncülük elde eden takımlar belirlendi.

Turnuvanın şampiyonu Tınaztepe Yurt Müdürlüğü oldu. Sandıklı Esma Sultan Yurt Müdürlüğü ise ikincilik unvanını elde etti. Üçüncülük ise Abdurrahim Mısri Yurt Müdürlüğü'nün oldu. Şampiyonluk maçında Tınaztepe Yurt Müdürlüğü, Sandıklı Esma Sultan Yurt Müdürlüğü'nü 2-1 yenerek kupayı kaldırdı. Tınaztepe Yurt Müdürlüğü, ilk seti kaybettikten sonra diğer setleri kazanarak şampiyonluğa ulaştı.

Turnuva sonunda dereceye giren takımlara madalya ve kupalarını Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, Yurt Hizmetleri Müdürü Mustafa Asan ve Spor Hizmetleri Müdürü Yılmaz Erşen takdim etti.

Kasapoğlu, müsabakaların ardından yaptığı açıklamada, Afyonkarahisar'da kalan öğrencilerin spor yapma imkanlarını artırmak amacıyla bu tür organizasyonlara önem verdiklerini belirtti. Öğrencilere gösterdikleri performanstan dolayı tebriklerini ileten Kasapoğlu, başarılarının devamını diledi.

Mustafa Asan ise, turnuvanın unutulmaz bir deneyim olduğunu ifade etti. Sporcuların sadece spor yapmakla kalmayıp aynı zamanda dostluklar kurduklarını vurgulayan Asan, organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Turnuva Tınaztepe Yurt Müdürlüğü'nün şampiyonluğuyla sona erdi. Şampiyon olan takım, ilerleyen dönemde yapılacak İller arası Voleybol turnuvasında Afyonkarahisar'ı temsil edecek. Bu başarıyla birlikte, Tınaztepe Yurt Müdürlüğü öğrencileri yeni bir fırsat daha elde etmiş oldular.

#Afyonkarahisar #Voleybol #Turnuva #Şampiyonluk