Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında sürdürülen Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi kapsamında seçilen öğrenciler temel eğitimlere başladı.

Gözden kaçırmayın

Çay İmamhatip Ortaokulu Türkiye Şampiyonası'na Katılacak!Çay İmamhatip Ortaokulu Türkiye Şampiyonası'na Katılacak!

2022-2023 yılında yapılan taramalar sonucunda Şuhut'ta seçilen 60 öğrenci için temel eğitimler başladı. Haziran ayına kadar yapılan temel eğitimlerden sonra öğrenciler tekrar teste tabi tutulacak e testin sonucuna göre branş yönlendirmesi yapılacak. Şuhut Belediyesi Sporcu Merkezi spor salonunda yapılan çalışmalar kapsamında, öğrenciler temel hareket becerileri ve branş eğitimi alıyor.

Antrenörler, öğrencilerin fiziksel gelişimlerini, motorik özelliklerini ve koordinasyon becerilerini geliştirmeye odaklanıyor. Şuhut'ta proje kapsamında eğitim gören öğrenciler, spora olan ilgi ve tutkularını her geçen gün artırıyor. Öğrenciler, yeteneklerini geliştirmek ve başarılı birer sporcu olmak için büyük bir çaba gösteriyor.

Projenin Şuhut'ta başarıyla yürütülmesi için başta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olmak üzere, Milli Eğitim Müdürlüğü, Şuhut Kaymakamlığı, Şuhut Belediyesi, okul yöneticileri ve eğitmenler büyük çaba gösteriyor. Bu çabaların sonucunda, Şuhut'tan yetişen yetenekli sporcuların sayısının artması bekleniyor.