Afyonkarahisar'da Yurtlarda Kalan Öğrencilere Psikolojik Destek Afyonkarahisar'daki yurtlarda kalan öğrencilere psikoloji desteği verilmesini amaçlayan bir toplantı düzenlendi.

Gözden kaçırmayın

AĞIREL'DEN 'Afyon Belediyesi’nin şahane işleri!' YAZISIAĞIREL'DEN 'Afyon Belediyesi’nin şahane işleri!' YAZISI

Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen toplantının başkanlığını İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu yaptı. Söz konusu toplantıya, yurtlarda görev yapan sekiz psikolog katıldı.


Toplantıda Ana Gündem Psikolojik Sorunların Tespiti Toplantının gündeminde, öğrencilerin karşılaştıkları psikolojik problemleri belirlemek ve bu sorunlara nasıl müdahale edileceğine yönelik stratejilerin geliştirilmesi yer aldı. Toplantı süresince, öğrencilerin karşılaşabileceği psikolojik zorluklara yönelik müdahaleler için yeni metodolojiler ele alındı.


İl Müdürü Kasapoğlu Öğrencilerin Psikolojik Durumlarına Dikkat Çekti İsmail Hakkı Kasapoğlu, yurtlarda kalan öğrencilerin, ailelerinden uzakta yeni bir çevreye adapte olmak zorunda kaldıklarını ve bu sürecin psikolojik zorluklara yol açabileceğini dile getirdi. Öğrencilerin bu zorlukları atlatmalarında erken tespit ve doğru müdahalenin önemine vurgu yapan Kasapoğlu, her yurtta psikolog görevlendirilmesinin öğrencilere sağlanacak psikolojik destek hizmetlerini artırmak amacıyla yapıldığını belirtti.


Destek Çalışmalarının Öğrenci Gelişimine Katkısı Vurgulandı İl Müdürü ayrıca, yürütülecek psikolojik destek çalışmalarının, yurtlarda kalan öğrencilerin sağlıklı bir biçimde gelişimlerini destekleyeceğini ifade etti. Bu tür hizmetlerin öğrencilerin hem akademik hem de sosyal anlamda daha başarılı olmalarına yardımcı olacağı öngörüldü.


#Afyonkarahisar #ÖğrenciYurtları #PsikolojikDestek #GençlikVeSporİlMüdürlüğü #İsmailHakkıKasapoğlu #Eğitim #AkademikBaşarı #SosyalUyum #PsikolojikSağlık