Havaların soğumasıyla birlikte tiyatro salonları dolmaya başladı. Afyon’da Tiyatro Zamanı Ömer Mazi organizasyonuyla aralıksız olarak devam ediyor. Karanlıkta Komedi, Leyla İle Mecnun Değil oyunları yılın son iki oyunu.

Gözden kaçırmayın

Heyecanla Beklenen Kızıl Goncalar Yeni Bölüm TanıtıldıHeyecanla Beklenen Kızıl Goncalar Yeni Bölüm Tanıtıldı

Afyon’da 6 sezondur devam eden tiyatro oyunları bir birinden ünlü oyuncuları getiren Ömer Mazi, “Afyon’un tiyatro severleri bu güne kadar bizi yalnız bırakmadılar. 6 sezonda 60’a yakın oyun ve 300’den fazla oyuncuyu Afyona getirdik. Bu sezon yine Afyon ile birlikte Isparta ve Eskişehir’de oyunlarımız seyirciyle buluşuyor. 2023 sezonuna Güldüren Cazibe oyunu ile başladık. Daha sonra Bir Anarşistin Kaza Sonucu Ölümü adlı oyunla Güldür Güldür oyuncusu Mahir İpek Isparta ve Afyon’a geldi. Ruhi Sarı ve Emine Ün’ün oynadıkları Başka Sen Yok ki oyunları seyirci ile buluştu” dedi.

Aralık ayında iki oyun seyirci karşısına çıkacak diyen Mazi, “2023’ü çok keyifli iki oyunla kapatacağız. 9 Aralık’ta Karanlıkta Komedi oyununda Somer Karvan, Zeynep Beşerler, İrfan Kangı, Gözde Kaya, Göktuğ Derici, Gümeç Alpay ve Ahmet Taşdemir TED Afyon Koleji sahnesinde olacak. 2023’i Leyla İle Mecnun Değil oyunu ile kapatacağız. Çok Güzel Hareketler’in efsane kadrosundan Bülent Emrah Parlak ve Elit Andaç Çam’ın oynadıkları oyun kara komedinin en güzel örneklerinden birini sergileyecekler”

2024’e bomba gibi gireceklerini belirten Ömer Mazi, “Afyon tam bir tiyatro şehri oldu. Sadece biz her sezon 13 oyun getiriyoruz. Diğer oyunlarla birlikte 30’a yakın oyun Afyon’da sahne alıyor. 12 Ocak’ta Isparta’da, 13 Ocak’ta Afyon’da Roma’da Bir Cinayet adlı oyun, 10 Şubat’ta On Yıl Sonra ve 24 Şubat’ta Harika Şeyler Listesi oyunları olacak. On Yıl Sonra oyununda iki oyuncu televizyonların en çok izlenen komedi programı Güldür Güldür kadrosundan Rüştü Onur Atilla ve Özgün Bayraktar ile Doğan Akdoğan yer alıyor. Sezonun yeni ve en iddialı oyunlarından birisi. Şubat ayı Harika Şeyler Listesi ile devam ediyor. Bir çok dizi ve sinema filminden tanıdığımız genç oyuncu Bora Akkaş Afyon’da olacak” diye konuştu.