Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde bulunan bir hayvan barınağı, hayvanseverlerin yayımladığı rahatsız edici görüntülerle gündeme geldi.

Gözden kaçırmayın

AĞIREL'DEN 'Afyon Belediyesi’nin şahane işleri!' YAZISIAĞIREL'DEN 'Afyon Belediyesi’nin şahane işleri!' YAZISI

Hayvan haklarının savunulması adına harekete geçen duyarlı vatandaşlar, barınakta kaydedilen görüntüleri kamuoyunun bilgilendirilmesi amacıyla paylaşma kararı aldılar. Yükledikleri video, içerdiği görüntülerle izleyici üzerinde ciddi bir etki yaratıyor ve birçok kesim tarafından dayanılmaz bulunuyor. Yayınladıkları videoda barınak koşullarına dikkat çekerek, izleyicileri etkilenmemeleri için uyardılar ve çocukları bu tür görüntülerden koruma çağrısında bulundular.

Bu olayın ardından Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı'nın gündeme geldiği görülmekte. Geçmişte belediye başkan adaylığı sürecinde seçim projeleri arasında Dinar hayvan barınağının faaliyete geçirileceğini vaat etmişti. 2021 yılında büyük umutlar ve beklentiler ile hizmete açılan barınak, şimdi ise olumsuz yönetim iddiaları ve denetimsizlik suçlamaları ile gündemde. Belediye ve kaymakamlık tarafından yürütülen soruşturmanın detayları ve sonuçları kamuoyu tarafından yakından takip ediliyor ve bekleniyor