Afyonkarahisar Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısını Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek Başkanlığında gerçekleştirdi.

Gözden kaçırmayın

İl Müftüsü İmamoğlu, İlim Yayma Cemiyeti Başkanı ile İş Birliği Geliştiriyor.İl Müftüsü İmamoğlu, İlim Yayma Cemiyeti Başkanı ile İş Birliği Geliştiriyor.

Afyonkarahisar Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısını Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek Başkanlığında gerçekleştirdi.Toplantının açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Belediyemizin çalışmalarına ilişkin Meclis Üyelerine açıklamalarda bulundu.

Garnizon Millet Bahçesi’ndeki çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek; “Cirit Kayalığı Millet Bahçemizin TOKİ tarafından yapımı bitmek üzere. Garnizon Millet Bahçesi için sağ olsun bir önceki Milli Savunma Bakanımız Hulusi Akar Komutanımızdan Garnizonun ana caddeye bakan kısmından 80 bin metrekare arazinin tahsisini almıştık. İhalesini yaptık, çalışmalarımız başladı. Mevcut ağaçları ve yeşil dokuyu bozmayacağız, ancak işe yaramayan ağaçları da ayıklayarak daha uzun süre yaşayacak ağaçlarla değiştireceğiz. Tabii 80 bin metrekarenin tamamını henüz almadık, çünkü garnizon komutanlık binası henüz teslim alınmadı. Araya file ve tel örgü çekerek boş kısımdan çalışmaya başladık. İnşallah dönemimiz içerisinde burayı da bitirip Afyon’un merkezi konumunda olan bir yeri içerisinde yürüyüş yolları, bisiklet yolları, piknik alanları, botanik bahçeleri, spor alanları süs bahçeleri, şehrin kalbinde yeni bir alan oluşturacağız” dedi.Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in açılış konuşmasının ardından gündeme geçildi. Toplantıda Plan Bütçe Komisyon Raporları, Bayındırlık ve İmar Komisyon Raporları ve Trafik Komisyon Raporları görüşülerek karara bağlandı. Bir sonraki toplantının 1 Kasım Çarşamba günü saat 18.00’de yapılması kararlaştırıldı.