Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, hayırsever Fidan ve Ali Altıntaş'ın desteğiyle Emirdağ ilçesi Yeni Kacerli Mahallesinde inşa edilen 4 derslikli Fidan-Ali Altıntaş Anaokulunun açılış törenine katıldı.

Gözden kaçırmayın

Afyonkarahisar'ın Afşar köyünde Ağaç Bayramı coşkusuAfyonkarahisar'ın Afşar köyünde Ağaç Bayramı coşkusu

Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, hayırsever Fidan ve Ali Altıntaş'ın desteğiyle Emirdağ ilçesi Yeni Kacerli Mahallesinde inşa edilen 4 derslikli Fidan-Ali Altıntaş Anaokulunun açılış törenine katıldı.

Hayırseverlerin eğitime yönelik destekleri devam ediyor. Bu kapsamda Ali ve Fidan Altıntaş çiftinin desteğiyle İl Özel İdaresi tarafından Emirdağ ilçesinde yapılan Ali-Fidan Altıntaş Anaokulu törenle açıldı.

Törene Milletvekili Hasan Arslan, Emirdağ Kaymakamı Osman Bilici, Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, ilçe protokolü, hayırsever aile, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 

“Tüm hayırseverlerimize teşekkür ediyorum”

Törende konuşan ve hayırseverlerin destekleriyle yapılan her işin açılışında bulunmaktan çok etkilendiğini belirten Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, “Bu tür yatırımlar bizler için çok kıymetli. Gurbetçi ailemizin gurbete gitse bile ilçesiyle gönül bağını hiçbir zaman koparmadığını bugün bu açılış ile bir kez daha görmüş oluyoruz. Zorluklarla, mücadeleyle, gurbette kazanılan o helal kazançla, emekle elde edilen maddi gücün kendi memleketlerine, geleceğimizi bırakacağımız çocuklarımıza taşınması gerçekten çok anlamlı. Gurur verici bir tablo. Ben Fidan ve Ali Altıntaş’a ve Emirdağ ilçemiz başta olmak üzere ilimizin her köşesinde yaptıkları yatırımlarla şehrimize değer katan tüm hayırseverlerimize teşekkür ediyorum” dedi.  

“Gelin hayırda yarışalım”

Hayırseverlere de çağrıda bulunan Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, “Emirdağ ilçemiz en büyük ve en güçlü ilçelerimizden birisi. Bu okulda yetişen çocuklarımız yıllar sonra hayırsever ailemize en büyük hayır duayı etmiş olacak. Ben bugün burada tüm hayırseverlerimize bir kez daha gelin hayırda yarışalım diyorum. Bu yıl büyük bir deprem afeti yaşadık. Devletimiz tüm imkanlarını bölgeye aktarıyor. Tüm gücüyle yaraları ilk günden itibaren sarıyor. Bizlerin her yatırımı devletten beklemeyerek el birliği ile o gücü ortaya koyarak bu tür hayırları ortaya koymamız gerekiyor. Çocuklarımızın en güzel binalarda eğitim alması için hayırseverlerimizin destekleri bizler için çok önemli. Ali ve Fidan Altıntaş ailesine bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu tür hayırların diğer ilçelerimize de örnek olmasını diliyorum.  Bu güzel eğitim kurumuz ilimize ve ilçemize hayırlı olsun. Vatanını seven nice gencin yetişmesine vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Vali Yiğitbaşı’nın konuşmasının ardından açılış kurdelesi kesildi. Sınıfları inceleyen Vali Yiğitbaşı, okul idarecilerinden bilgiler aldı.