Afyonkarahisar Belediyesi’nin vizyon projelerinden biri olan Yoncaaltı Çarşı ve Kapalı Otopark projesinde başlayan inşaat çalışmalarında sona gelindi.

Gözden kaçırmayın

ŞEHİT ŞÜKRÜ KARADİREK, DUALARLA ANILDIŞEHİT ŞÜKRÜ KARADİREK, DUALARLA ANILDI

 Afyonkarahisar Belediyesi’nin vizyon projelerinden biri olan Yoncaaltı Çarşı ve Kapalı Otopark projesinde başlayan inşaat çalışmalarında sona gelindi.

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, şehrimize ve Fakıpaşa Mahallesi’ne değer katacak yatırımın inşa sahasında incelemede bulundu.

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in Afyonkarahisar’ın ihtiyacına cevap veren yatırımlarından biri olan Yoncaaltı Çarşı ve Kapalı Otopark yatırımında çalışmalar bitme aşamasına geldi. Kısa sürede hizmete alınması hedeflenen 3 bin 63,94m² kapalı alana sahip, 80 araçlık 1239,00m² -2. Kat Otopark, 1239,00m² -1. Kat Otopark, 2 adet Araç Platformu, 585,94m² A-B-C blok şeklinde 34 dükkândan oluşan yatırım sayesinde bölgenin otopark sorunu ortadan kalkacak. Öte yandan yapılacak çarşı ile birlikte ticari hayata katkı sağlanacak, yeni istihdam alanı oluşturulacak.

ÇALIŞMALARDA SONA GELİNDİ

Çalışmaların sona geldiğini belirten Başkanımız Mehmet Zeybek; “Kullanılmayan ve atıl durumda olan binayı ve otoparkın yerine yenisini inşa ettik. Ayrıca 7 gün açık kalacak yerleşik pazarımızda olacak. Esnaflarımız ile yaptığımız görüşmeler ardından burasının tekrar eski hüviyetine kavuşması için bu çalışmaları başlatmıştık. Ekiplerimiz hummalı bir şekilde çalıştı, projemiz bitme aşamasına geldi. 34 adet dükkânımız var, her biri 17-18 metrekare genişliğinde. Vatandaşlarımızın taze taze meyve sebzesini alabilmesini istedik. Çarşı esnafımızın da böyle bir talebi vardı. “Bu şekilde yapılırsa çarşıya yeni bir canlılık ve hareketlilik gelir” dediler. Sahipler Sultan Türbesi ve Yoncaaltı Camimizin tarihi dokusuna uygun Osmanlı çarşısı gibi olacak bu çarşıyı önümüzdeki süreçte hizmete almayı düşünüyoruz. Bölge esnafımıza ve Afyonkarahisar’a değer katan bir yatırım, hayırlı olsun” diye konuştu.

BÖLGE ESNAFI PROJEDEN MEMNUN

İnceleme ardından Başkanımız Mehmet Zeybek esnaflar ile buluştu. Hemşehrilerinin talep ve isteklerini dinleyen Başkanımız hasbihal etti, hatıra fotoğrafı çekindi. Projeden duyduğu memnuniyeti ifade eden esnaflar da Zeybek Başkan’a teşekkür etti.