Afyonkarahisar Belediyesi tarafından gençler için düzenlenen tiyatro kursları tamamlandı. Başarılı olan 44 kursiyere sertifikalarını Belediye Başkanı Mehmet Zeybek verdi.

Gözden kaçırmayın

Şuhut Kaymakamı, Basın İlan Kurumu'na Keşkek İkram ettiŞuhut Kaymakamı, Basın İlan Kurumu'na Keşkek İkram etti

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından gençler için düzenlenen tiyatro kursları tamamlandı. Başarılı olan 44 kursiyere sertifikalarını Belediye Başkanı Mehmet Zeybek verdi.


Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Şehir Tiyatrosu çatısı altında, tiyatroya ilgi duyan gençler için açılan tiyatro kursu eğitimleri tamamlandı. 14-18 yaş arası ücretsiz katılım sağlanan kursta Belediye Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Hüseyin Elmas tarafından temel oyunculuk, mim, diksiyon, tuluat/doğaçlama, vurgu, tonlama ve kamera önü oyunculuğu eğitimleri verildi. 2 ay süren eğitimler ardından 44 kursiyer sertifikalarını aldı.


Kültür ve sanata büyük önem verdiklerini belirten Başkan Zeybek, “Hayatın kendisi zaten bir tiyatro. Biz de rolümüzü oynamak üzere gelmiş aktörleriyiz, rollerimizi oynayacağız. Günü geldiği zaman biletimiz alıp eyvallah diyeceğiz. Önemli olan bu hayattaki rolümüzü en iyi şekilde oynayabilmektir. Tabii kültür sanat etkinliklerimiz kapsamında Belediye Şehir Tiyatromuza sizleri yetiştirdiği için çok teşekkür ediyorum. Bilinçli bir toplum, bilinçli bir gençlik yetiştirelim istiyoruz. Hemen hemen her okulda eğitim hayatınıza dokunuyoruz. Güçlü bir devletimiz var, güçlü bir vatanımız var. Yanlışlara itibar etmeyelim. Tiyatro da bunlardan birisi. Sizi doğruya yönlendirmek için arkadaşlarımız gayret sarf ediyor. Hepinize başarılar diliyorum” dedi.