Afyonkarahisar Belediye Meclisi 4 Eylül'de toplanıyor.

Gözden kaçırmayın

AĞIREL'DEN 'Afyon Belediyesi’nin şahane işleri!' YAZISIAĞIREL'DEN 'Afyon Belediyesi’nin şahane işleri!' YAZISI

Afyonkarahisar Belediye Meclisi, 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 20. Maddesi ve Belediye Meclisi Çalışma Yönetmeliğinin 6. maddesi hükümleri gereğince 04 Eylül 2023 Pazartesi günü saat 18.30 da Belediye Meclis Salonunda toplanacaktır.


Toplantıya ait gündem aşağıya çıkartılmıştır.
İlan olunur.


04 EYLÜL 2023 TARİHLİ OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI GÜNDEMİ
1-    Bir önceki toplantıya ait (01 Ağustos 2023 tarihli)  Meclis toplantısı tutanak özetinin oylanması.
2-    Belediyemiz mücavir alan sınırları içerisinde ikamet eden ihtiyaç sahibi (İlkokul, Ortaokul ve Lise) öğrencilere nakdi eğitim yardımı yapılması hakkında Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonu raporu

3-    Belediyemiz hizmetlerinde kullanılmak üzere 1 adet mini süpürge aracı alınması talebi hakkında teklif.
4-    Belediyemiz hizmetlerinde kullanılmak üzere 1 adet kazıyıcı yükleyici, 2 adet  mini kazıyıcı yükleyici alınması talebi hakkında teklif.
5-    Afyonkarahisar Merkez Ali Çetinkaya Mahallesi, 797 Ada 60 Parsel Numaralı taşınmazın Tarım ve Orman Bakanlığı adına tahsis edilmesi talebi hakkında teklif.
6-    Mülkiyeti Maliye Hazinesi, Afyonkarahisar İl Özel İdaresi ve Belediyemize ait Afyonkarahisar Merkez Karaman Mahallesi 4944 Ada 12 Parsel Nolu 1.165,37 m2 yüzölçümlü taşınmazda bulunan 129,98 m2 lik Belediyemiz hissesinin Millet Kütüphanesi olarak kullanılmak üzere Kültür ve Turizm Bakanlığı (Kütüphaneler ve Yayınlar Genel Müdürlüğü) adına tahsis edilmesi talebi hakkında teklif.
7-    Mülkiyeti Belediyemize ait olan Afyonkarahisar Merkez Akçin Mahallesi, 308 Ada 212 Parsel Nolu 1.484,92 m² lik gayrimenkulün 3194 sayılı İmar Kanunu’nun Geçici 16. Maddesine istinaden satışının yapılması, bu hususta Belediye Encümenine yetki verilmesi talebi hakkında teklif.
8-    21 Ekim -30 Ekim 2023 tarihleri arasında Cumhuriyet'imizin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında Azerbaycan, Kırgızistan, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan v.b Türk Cumhuriyetleri katılımlarıyla İlimizde "Türk Dünyası Şöleni" yapılması, Belediyemiz ve Afyonkarahisar Kültür Turizm Derneği arasında işbirliği protokolü yapılması, yapılacak olan protokolü imzalamak üzere Belediye Başkanı Mehmet ZEYBEK’e yetki verilmesi talebi hakkında teklif.
9-  N plakalı Şehiriçi yük taşımacılığı yapmakta olan vatandaşlarımızın durak yerlerinin incelenerek işlerliğini kaybeden durak yerleri ile ilgili gerekli düzenlemelerin yapılması ile ilgili Trafik Komisyonu raporu.
Kamu kurum ve kuruluşlarından ve vatandaşlarımızdan gelen hız kesici, durak yeri trafik levhası ve trafik ile ilgili taleplere ait Trafik Komisyonu raporu
10-    Kamu kurum ve kuruluşlarından ve vatandaşlarımızdan gelen hız kesici, durak yeri trafik levhası ve trafik ile ilgili taleplere hakkındaki teklif.
11-    03 S 0245 Ticari Plakanın İbrahim Ethem ÖZOĞUL’un üzerinden Süleyman DADAK’ın üzerine devir edilmesi talebi hakkındaki teklif.
12-    03 T 0161 Ticari Plakanın Yasin ULU’nun üzerinden Mustafa ULU’nun üzerine devir edilmesi talebi hakkındaki teklif.
13-    03 M 0203 Ticari Plakanın Ömer TAŞPINAR’ın üzerinden Ahmet TAŞPINAR’ın üzerine devir edilmesi talebi hakkındaki teklif.
14-    03 M 0044 Ticari Plakanın Mehmet CAN’ın üzerinden Hilal YILMAZ’ın üzerine devir edilmesi talebi hakkındaki teklif.
15-    03 S 0304 Ticari Plakanın Aktaşlar Taşıma ve Servis Hizmetleri Temizlik Tarım Gıda Hayvancılık Sanayi Ticaret Limited Şirketinin üzerinden Birkan Yusuf TUTKUN’un üzerine devir edilmesi talebi hakkındaki teklif.
16-    03 T 0190 Ticari Plakanın İbrahim KÜÇÜKKAYA’nın üzerinden Tolga ŞATIR’ın üzerine devir edilmesi talebi hakkındaki teklif
17-    03 M 0038 Ticari Plakanın Ahmet AÇIKALIN’ın varisleri üzerinden Mehmet Cahit AÇIKALIN’ın üzerine devir edilmesi talebi hakkındaki teklif
18-    Gelecek oturumun gün ve saatinin belirlenmesi.