Afyonkarahisar Belediyesi, çocuk ve gençlerin sosyal gelişimlerini desteklemek ve onları spora teşvik etmek için Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın "Yaz Spor Okulları" projesine destek veriyor.

Gözden kaçırmayın

 "Sandıklı'da 657 öğrenci spor yetenek taramasından geçti"

Afyonkarahisar Belediyesi, çocuk ve gençlerin sosyal gelişimlerini desteklemek ve onları spora teşvik etmek için Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın "Yaz Spor Okulları" projesine destek veriyor.

         Atıl vaziyette bulunan ve Başkanımız Mehmet Zeybek’in girişimleri ile Belediyemizce yeniden ihya edilen Sahipata Spor Salonu, çocuklar ve gençlerimiz için yaz spor okuluna dönüştürüldü. Burada gençlerimiz hem spor yapıyor hem de eğlenerek öğreniyor. Futbol, Basketbol, Taekwondo ve Voleybol gibi farklı branşlarda açılan kurslar büyük ilgi görüyor.

        Yaz Spor Okulu'nda pek çok salon sporuna yönelik branşlarda eğitim veriliyor. Belediyemiz Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından organize edilen program ile yaz boyunca Afyonkarahisarlı öğrenciler sporun tadına varacak. Ücretsiz kurslarda çocuklar, yaz tatillerini spor ile değerlendirerek ilerde yapmak istedikleri spor branşları ile ilgili profesyonel eğitim alacak ve gerekli teknikleri öğrenmiş olacak.

         "Yaz Spor Okulları" etkinlikleriyle çocuk ve gençlerimizin yaz tatillerini değerlendirirken fiziksel aktivitelere yönelmesi amaçlanıyor. Ücretsiz ve profesyonel eğitim imkânı sunan Sahipata Spor Salonu, geleceğin sporcularının ve sporseverlerinin yetişmesine destek oluyor.

GENÇLER GELECEĞİMİZ

       “Gençler geleceğimiz” diyen Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek; “Gençlerimiz bizim geleceğimiz. Onların sağlıklı bir şekilde büyümesi ve gelişmesi, kötü alışkanlıklardan uzak kalması ve spor ile yetişmesi bizim önceliğimiz. Bu nedenle Afyonkarahisar’ımızda spor ile ilgili hangi konu olursa olsun destek veriyoruz. Atıl durumda olan Sahipata Spor Salonumuzu da çok çalışarak ihya ettik. Çocuklarımız orada kurslara başladılar. Biz de gençlerimizi sporla buluşturarak hem sağlıklı yaşam alışkanlıkları kazanmalarını hem de sosyal becerilerini geliştirmelerini amaçlıyoruz. Yaz Spor Okulumuza katılan tüm çocuklarımıza başarılar diliyorum. Sporu sevdirmeye ve teşvik edici çalışmalar yapmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.