2019 yılından bugüne Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanlığı görevini yürüten, Tuğgeneral Osman Alp, Tümgeneral oldu.

Gözden kaçırmayın

ŞEHİT ŞÜKRÜ KARADİREK, DUALARLA ANILDIŞEHİT ŞÜKRÜ KARADİREK, DUALARLA ANILDI

2019 yılından bugüne Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanlığı görevini yürüten, Tuğgeneral Osman Alp, Tümgeneral oldu.

Tuğgeneral Osman Alp, Yüksek Askeri Şura’da Tümgeneralliğe terfi etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısında 32 general ve amiral bir üst rütbeye, 63 albay ise general ve amiralliğe yükseltildi. 2019 yılından günümüze Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanlığı görevini yürüten Tuğgeneral Osman Alp, Tümgeneralliğe terfi ettirildi.

Yaklaşık 3 saat süren toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan YAŞ kararlarını imzaladı. Toplantının sonrasında İletişim Başkanlığından yapılan açıklamada şura kararları duyuruldu. Buna göre; Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever yaş haddi, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan kadrosuzluk nedeniyle emekliye sevk edildiklerinden, Genelkurmay Başkanlığına 2’nci Ordu Komutanı Orgeneral Metin Gürak, Kara Kuvvetleri Komutanlığına Genelkurmay 2’nci Başkanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanlığına Muharip Hava Kuvveti Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu atandı. İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, ”2023 yılı Yüksek Askeri Şûra olağan toplantısı, 3 Ağustos 2023 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında icra edilmiştir. 2023 yılı Yüksek Askeri Şûra olağan toplantısında; bir üst rütbeye yükseltilecekler, görev süresi uzatılacaklar, kadrosuzluktan emekliye sevk edileceklerin durumları görüşülerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile karara bağlanmıştır” denildi.