Afyonkarahisar Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı İbrahim Karataş, toplu taşıma zammı hakkında yazılı açıklama yaptı.

Gözden kaçırmayın

AĞIREL'DEN 'Afyon Belediyesi’nin şahane işleri!' YAZISIAĞIREL'DEN 'Afyon Belediyesi’nin şahane işleri!' YAZISI

Afyonkarahisarda şehir içi minibüs ücretlerine zam yapıldı. 6.5 TL olan tam bilet tarifesi 12 TL’ye, 6 TL olan öğrenci bileti ise 10 TL’ye yükseltilmesine karar verildi.

Son kararı Afyonkarahisar ESOB Fiyat tesbit komisyonu verecek!..

Afyonkarahisar Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı İbrahim Karataş, toplu taşıma zammı hakkında yazılı açıklama yaptı.

Karataş, açıklamasında zam miktarının tüm meclis üyelerinin oy birliği ile alınan bir karar olduğunu belirtti.

1 Ağustos tarihinde gerçekleşen belediye meclis toplantısında yapılan ulaşım zammının çevre illere göre en uygun taşıma ücretinin ilimizde yapıldığını vurgulayan Başkan Karataş, bu zammın tüm meclis üyelerinin kararı ile oy birliği ile alındığını ifade etti. 

Başkan Karataş, akaryakıta ve diğer giderlere gelen zamlardan sonra şoför esnafının geçimini zor sağladığına dikkat çekerek, bu durumun esnafın gelirlerini olumsuz yönde etkilediğini belirtti.

Belediye meclis toplantısına bizzat katıldığını ifade eden Karataş, ilimizde yapılan zammın çevre illere göre en uygun taşıma ücretini sunduğunu söyledi. 

Ulaşımda kullanılan yakıt fiyatlarının ve diğer giderlerin artmasıyla birlikte şoför esnafının sıkıntı yaşadığını belirten Karataş, belediye meclisinin aldığı kararla ulaşıma zam yapıldığını ve bu kararın tüm meclis üyelerinin oy birliği ile alındığını belirtti.

Ayrıca, minibüs zammı için Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği'ne yazılı talepte bulunacaklarını dile getiren Karataş, fiyat tespit komisyonunun toplanacağı Cuma gününden sonra netleşeceğini ifade etti.

Bu arada, Şoförler Odası’nda İbrahim Karataş başkanlığında minibüs taşımacılığına yapılacak zam oranını görüşmek üzere toplantı yapıldı. Şoför esnafı artan maliyetler nedeniyle fiyat tarifesinin artırılmasını istedi. Buna göre 6.5 TL olan tam bilet tarifesi 12 TL’ye 6 TL olan öğrenci bileti ise 10 TL’ye yükseltilmesine karar verildi.

Şoför esnafının yaşadığı ekonomik sıkıntıların dikkate alınması ve fiyat tespit komisyonunun kararı beklenecek.