Afyonkarahisar Valiliği tarafından düzenlenen Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri, Türkiye'nin yüzyılının kahramanlarına adanmış özel bir programa sahip. İşte etkinliklerin detayları:

Gözden kaçırmayın

AĞIREL'DEN 'Afyon Belediyesi’nin şahane işleri!' YAZISIAĞIREL'DEN 'Afyon Belediyesi’nin şahane işleri!' YAZISI

Afyonkarahisar Valiliği tarafından düzenlenen Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri, Türkiye'nin yüzyılının kahramanlarına adanmış özel bir programa sahip. İşte etkinliklerin detayları:

13 Temmuz 2023 Perşembe günü saat 14:00'te, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi ve Afyon Kocatepe Üniversitesi'nin ortaklaşa düzenleyeceği "Dünden Bugüne Yargıda 15 Temmuz" konulu konferans gerçekleştirilecek. Konferansın konuşmacısı Yargıtay Üyesi Ömer Faruk Aydıner olacak. Konferans, AKÜ Atatürk Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecektir.

14 Temmuz 2023 Cuma günü, Vali veya Vali Yardımcısı başkanlığında 15 Temmuz Gazileri ziyaret edilecektir.

15 Temmuz 2023 Cumartesi günü, saat 10:00'da Hava ve Polis Şehitliği'nde Şehitlik Ziyaretleri, Kur'an-ı Kerim Tilaveti, dua ve Şehit Kabirlerine karanfil bırakılması gerçekleştirilecektir.

Aynı gün, Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı, Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi tarafından "15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Konulu Fotoğraf Sergisi" düzenlenecektir. Sergi, Zafer Meydanı'nda saat 10:45'te açılacak ve aynı zamanda Afyonkarahisar İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün Kitap Sergisi de açılışını yapacaktır.

Saat 12:30'da İmaret Camii'nde Mevlid-i Şerif okunacak ve Hatim Duası yapılacaktır.

Zafer Meydanı Programı saat 20:00'de başlayacak. Programda Afyonkarahisar Mehter Takımı gösterisi, Kur'an-ı Kerim tilaveti ve dua ile başlayacak. Ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Sancak Koşusu gerçekleştirilecektir.

Saat 21:00'de Sayın Cumhurbaşkanı'nın konuşması ve protokol konuşmaları yapılacaktır. Ardından video gösterimi, kahramanlık türkülerinin seslendirilmesi ve "Otuz kuş" ve "Selam olsun" isimli şiirlerin okunması gerçekleştirilecektir. Üsküdar Hakkı Demir Anadolu İmam Hatip Lisesi Musiki Grubu'nun dinletisi, Afyonkarahisar Mehter Takımı gösterisi ve Afyonkarahisar Müftülüğünün İlahi Dinletisi de programa dahil olacaktır.

Gece saat 00:13'te tüm camilerde ve Zafer Meydanı'nda Sela okunacak ve Demokrasi Nöbeti ve Programı, 16 Temmuz Sabah Namazı öncesinde okunacak Sela ile sona erecektir.