Afyonkarahisar Belediyesi tarafından, kentin doğu kesiminde yaşanan olaylara daha hızlı ve etkin müdahale amacı ile inşa edilen Celal Ketencioğlu 2. İtfaiye İstasyon binasının çalışmaları tamamlandı.

Gözden kaçırmayın

Şuhut Kaymakamı, Basın İlan Kurumu'na Keşkek İkram ettiŞuhut Kaymakamı, Basın İlan Kurumu'na Keşkek İkram etti

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından, kentin doğu kesiminde yaşanan olaylara daha hızlı ve etkin müdahale amacı ile inşa edilen Celal Ketencioğlu 2. İtfaiye İstasyon binasının çalışmaları tamamlandı.

Yaptığı yatırımlar ve hayata geçirdiği projeler ile şehrimizi geleceğe hazırlayan Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek Afyonkarahisar’ın ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar yapmayı sürdürüyor. Ekip ve ekipman destekleriyle itfaiye teşkilatını sürekli güçlendiren Belediyemiz, Afyonkarahisar’a yeni bir ikinci itfaiye binası kazandırdı. Büyüyen ve gelişen Afyonkarahisar için inşa edilen yeni itfaiye hizmet binası, kentin beklentilerine cevap veren ve son teknolojilerin gereklerini yerine getiren bir yapıda tasarlandı. İhbarlara kolay, sıkıntısız ve belirlenen sürenin altında, etkin müdahale yapılması için hayata geçen proje kısa zamanda hizmete alınacak.

8 ARAÇLIK GARAJ VE UZMAN KADRO İLE ANINDA MÜDAHALE

Olaylara daha kısa sürede müdahale edip, olası can ve mal kayıplarının önüne geçme hedefi ile çalışmalar sürdüren İtfaiye Müdürlüğümüz, Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in talimatı ile yapılan ikinci bir istasyon binası ile hizmetlerini sürdürecek. Ali İhsan Paşa Mahallesi’nde yapımına başlanan İtfaiye 2. İstasyon binasının inşaatını tamamladı. Toplam 1.362 metrekare inşaat alanına sahip binada; 8 araçlık garaj, eğitim salonu, misafirhane, yemekhane, mescit, ofisler, dinlenme alanları, idari odalar ve yatakhane bulunuyor. İnşaat çalışması sona eren yatırım, zemin kat ile birlikte iki kattan oluşuyor. Afyonkarahisar Belediyesi 2. İtfaiye Binasının kısa zamanda hizmete açılması hedefleniyor.

Şehrimizde meydana gelen afetlerde ve yangınlarda önemli bir görev üstlenen itfaiye teşkilatımızın daha modern tesislerde verimli hizmet verebilmesi için yapılan yatırımın bölge illerine de örnek olması bekleniyor.