Afyonspor bu sezonun belki en önemli maçını Isparta 32 takımı ile pazar günü saat 15.00 te Afyonkarahisar Zafer Stadyumu’nda oynadı. 6 puanlık bir maçtı,

Gözden kaçırmayın

Çay İmamhatip Ortaokulu Türkiye Şampiyonası'na Katılacak!Çay İmamhatip Ortaokulu Türkiye Şampiyonası'na Katılacak!

 

Afyonspor bu sezonun belki en önemli maçını Isparta 32 takımı ile pazar günü saat 15.00 te Afyonkarahisar Zafer Stadyumu’nda oynadı. 6 puanlık bir maçtı, Afyonspor eğer maçı alamasaydı küme düşme potasına iyice yaklaşmış olacaktı. Şükür böyle bir durum gerçekleşmedi ve biraz olsun rahat nefes aldık.

Kadrolara baktığımızda, Afyonspor’da orta sahada Mustafa Erkasap ve forvette Bora Taşdemir değişikliklerini gördük. İsmail Hakkı’nın devamlı 11 de oynamasını savunuyorduk dün o da 11 deydi önünde de Alper oynadı. Alper’in ofansif yönü güçlü olduğundan açık oynaması daha doğru diye düşünüyorum. Alper aynı zamanda takımın gizli golcüsü.

Dün de ikinci yarı başlarında çok güzel ve kritik bir gole imza attı. Organize gelişen atakta Olcay’ın savunma arkasına asistini değerlendirdi takımımıza üç puanı kazandırdı.

Isparta 32 de, Süper Lig’den tanıdığımız Musa Nizam ve kaleci Korcan Çelikay da vardı. Isparta 32 bu hafta Batman Petrol ile final gibi bir maça çıkacak eğer aldığı takdirde büyük ihtimalle Batman Petrol Spor’u kümeye gönderecekler.

Grubumuzda; Sivas Belediye, Bayburt Özel İdare ve Tarsus İdmanyurdu küme düşmüştü zaten. Afyonspor’un da kalan üç maçta rehavete kapılmadan puanları toplaması ve ligi bitirebileceği en iyi yerde tamamlaması gerekiyor. Bizden iki maçta sadece 1 puan alabilen Çorumspor gurubu lider tamamlamak üzere.

Afyonspor kendini lige daha konsantre edebilseydi bu takımın yerine kendisi olabilirdi. Bize de nereden nereye demek düşüyor bu durumda. Play off ve olabilirse şampiyonluk hedefiyle çıkılan bu sezonda, küme düşme potasından uzaklaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Önümüzdeki sezona daha iyi bir planlama ve gençlere yatırımı sürdürerek hedefimizi şampiyonluk olarak belirlememiz gerekiyor. Afyonspor’un yeri kesinlikle ikinci lig değil. İlçe takımlarının bile yer aldığı Süper Lig için öncelikle TFF 1.Lig ve arkasından Süper Lig. Güçlü bir yönetim ve iyi bir planlama ile neden olmasın..

 

Lokman ÖZKUL

Spor Yazarı ve Yorumcu

lokmanozkul@gmail.com