AK Parti Afyonkarahisar milletvekili adayı Ferda Ertürk yoğun bir tempo ile sahadaki çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Hasta ziyareti yapan ve vefa iftarında kadınlarla bir araya gelen Ertürk ABD’de yayınlanan bir makaledeki Erdoğan ve Kılıçdaroğlu kıyaslamasını değerlendirdi. Ertürk, “Karşımızdaki tabloda biri batının emir eri olmaya aday, bir de milletine kendine adamış, ülkesinin müreffeh geleceği için mücadele eden başka bir aday profili çıkıyor. Tercih vatandaşlarımızdır” dedi.

AK Parti Afyonkarahisar milletvekili adayı Ferda Ertürk seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Afyon Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hastanesi ziyaret eden Ertürk, burada vatandaşlarla görüşerek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

“Kale gibi arkandayız”

Vefa iftarına da katılan Ertürk “Kadın kollarımızın yapmış olduğu bu vefa iftarında, kurulduğu günden bugüne AK davaya emek veren kadınlarımızla bir araya geldik. AK kadınlar olarak bir kez daha diyoruz ki AK Kadınlar burada kale gibi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın arkasında” dedi.

“Biri emireri, diğeri ülkesi için mücadele eden bir lider”

Ertürk vefa iftarındaki konuşmasına şu sözlerle devam etti; Amerika'da gazeteciler bir makale yayınlayarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'la, kıyaslanması mümkün değil ama Kılıçdaroğlu'nu yan yana koymuş. Elbette yan yana konulmaz kıyaslanamaz bile lakin karşısına da şunu yazmışlar; Erdoğan için Doğu Akdeniz'de istediklerini alır. Kılıçdaroğlu için de Doğu Akdeniz’den çekilir. Erdoğan için Atina'ya füze atabilir. Kılıçdaroğlu için ise Atina'nın dediklerini yapar. Erdoğan için Libya'dan çekilmez. Kılıçdaroğlu için Libya'dan çekilir ve dediğimizi yapar. Bakın bu çok önemli. Erdoğan için Suriye’de istediğini yapar. Kılıçdaroğlu için Suriye'de Amerikalıların istediğini yapar. Erdoğan için PKK'nın kökünü kazır derken, Kılıçdaroğlu için de PKK'ya yakın dostları var. İfadelerine yer vermişler. Yine makalede Erdoğan için Avrupa'ya istediğini yaptırır derken, Kılıçdaroğlu’nun Avrupa’nın dediğini yapacağını ifade etmişler. Karşımızdaki tabloda biri batının emir eri olmaya aday, bir de milletine kendine adamış, ülkesinin müreffeh geleceği için mücadele eden başka bir aday profili çıkıyor. Tercih vatandaşlarımızdır” dedi.