Sandıklı Belediye Başkanı Dr. Mustafa Çöl, Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.  

Gözden kaçırmayın

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afyonkarahisar Valiliğini ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afyonkarahisar Valiliğini ziyaret etti.

Sandıklı Belediye Başkanı Dr. Mustafa Çöl, Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.  

“Birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma duygularının en yüksek noktalara ulaştığı, 11 Ayın sultanı olan Ramazan-ı Şerif ayının son günlerinde, bin aydan daha hayırlı olan mübarek Kadir Gecesine ulaşmanın heyecanını ve sevincini yaşıyoruz, ifadelerine yer veren Belediye Başkanımız Dr. Mustafa Çöl şunları kaydetti. 

“Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennemden kurtuluş olan mübarek Ramazan ayının sonuna yaklaştığımız bu günlerde bin aydan daha hayırlı olan ve kitabımız Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı Kadir Gecesi’ni idrak etmenin heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. 

Bir ay boyunca oruçlarımızı tutarak, iftar sevinçlerini yaşayarak, teravih namazlarını kılarak Ramazan’ın manevi iklimini teneffüs etmeye gayret ettik ve idrak edeceğimiz Kadir Gecesi ile bu ibadetlerimizi taçlandıracağız. 

Yaşadığımız bu sıkıntılı dönemlerde hepimizin maneviyatını güçlendirmeye vesile olmasını umduğumuz bu gece, ülkemiz ve İslam âlemi için eşsiz bir fırsattır. Peygamberimiz, faziletine inanarak ve sevabını da yalnız Allah’tan umarak bu geceyi güzel amellerle geçirenlerin geçmiş günahlarının bağışlanacağı müjdesini vermiştir. 

Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam âleminin ve Sandıklı’lı hemşerilerimizin Kadir Gecesi’ni kutluyor, hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi.