Hafta sonu oynanan Afyonspor - İnegölspor karşılaşmasında yaşanan olaylardan dolayı hem Afyonspor'a hem de İnegölspor'a ağır cezalar geldi.

Gözden kaçırmayın

Afyonspor, Vanspor FK ile karşılaşıyorAfyonspor, Vanspor FK ile karşılaşıyor

Hafta sonu oynanan Afyonspor - İnegölspor karşılaşmasında yaşanan olaylardan dolayı hem Afyonspor'a hem de İnegölspor'a ağır cezalar geldi.

PFDK, Afyonspor’a 1 resmi müsabayı seyircisiz oynama cezası ile 24 bin 500 TL. para cezası kesti.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulunun her iki kulüple ilgili aldığı kararlar şöyle:

“HES İLAÇ AFYONSPOR Kulübünün, 09.04.2023 tarihinde oynanan HES İLAÇ AFYONSPOR-İNEGÖLSPOR TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 6. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 1 RESMİ MÜSABAKAYI KENDİ SAHASINDA SEYİRCİSİZ OYNAMA ve 10.500.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada HES İLAÇ AFYONSPOR Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 14.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, Aynı müsabakada HES İLAÇ AFYONSPOR Kulübünün, teknik sorumlunun basın toplantısına katılımının sağlanmamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle İHTAR CEZASI ile cezalandırılmasına,

İNEGÖLSPOR Kulübünün, 09.04.2023 tarihinde oynanan HES İLAÇ AFYONSPOR-İNEGÖLSPOR TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada 3. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 7.000-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, Aynı müsabakada İNEGÖLSPOR Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 21.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir” denildi.