Sandıklı Belediye Başkanı Dr. Mustafa Çöl’ün talimatları doğrultusunda, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından, 13 mahallede ihtiyaç sahibi vatandaşlara Ramazan ayı yardım kolileri dağıtım işi devam ediyor. 

Paylaşmanın, yardımlaşmanın, hayır ve hasenatın en üst seviyeye ulaştığı mübarek Ramazan ayında, mahalle muhtarlarından alınan listeler doğrultusunda yapılan dağıtımlar, gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürdü. 

Mahalle muhtarları ile koordineli olarak yapılan çalışmalar için Belediye Başkanı Dr. Mustafa Çöl’e teşekkür eden vatandaşlar, kendilerine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ettiler. 

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Belediye Başkanı Dr. Mustafa Çöl; “Mübarek Ramazan ayında yaşlı, bakıma muhtaç, engelli kardeşlerimiz için yaptığımız yardımlara artırarak devam ediyoruz. Yardımlaşmanın, dayanışmanın, kardeşlik duygularının en üst seviyede yaşandığı, oruç ile nefislerimize pranga vurduğumuz, bütün hemşehrilerimiz ile kucaklaştığımız bu manevi iklimi, iliklerimize kadar hissetmenin mutluluğunu duyuyoruz.  Peygamber Efendimiz (S.A.V)’in söylediği gibi; “Komşusu açken tok yatan bizden değildir.” Hadisine mazhar olabilmek için mahalle muhtarlarımızla koordineli olarak, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza Ramazan ayında sofralarına bir nebze olsa bile dokunabilmek, en büyük amacımızdır.  Ben bu duygularla Ramazan kolilerimizin hemşehrilerimize ulaşımı noktasında bizlere destek olan herkese teşekkür ediyorum.” İfadelerine yer verdi.