Afyonkarahisar Belediyesi'nin vizyon projelerinden biri olan Yoncaaltı Çarşı ve Kapalı Otopark projesinde başlayan inşaat çalışmaları tüm hızı ile devam ediyor.

Gözden kaçırmayın

Şuhut Kaymakamı, Basın İlan Kurumu'na Keşkek İkram ettiŞuhut Kaymakamı, Basın İlan Kurumu'na Keşkek İkram etti

Afyonkarahisar Belediyesi'nin vizyon projelerinden biri olan Yoncaaltı Çarşı ve Kapalı Otopark projesinde başlayan inşaat çalışmaları tüm hızı ile devam ediyor.

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Başkan Yardımcılarımız Murat Öner, Benol Kaplan ve birim müdürlerimiz ile birlikte şehrimize ve Fakıpaşa Mahallesi’ne değer katacak yatırımın inşa sahasında incelemede bulundu.

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek'in Afyonkarahisar’ın ihtiyacına cevap veren yatırımlarından biri olan Yoncaaltı Çarşı ve Kapalı Otopark yatırımında sıva alçı ve mekanik imalatlar yapılıyor. Kısa sürede hizmete alınması hedeflenen 3 bin 63,94m² kapalı alana sahip, 80 araçlık 1239,00m² -2. Kat Otopark, 1239,00m² -1. Kat Otopark, 2 adet Araç Platformu, 585,94m² A-B-C blok şeklinde 34 dükkândan oluşan yatırım sayesinde bölgenin otopark sorunu ortadan kalkacak. Öte yandan yapılacak çarşı ile birlikte ticari hayata katkı sağlanacak, yeni istihdam alanı oluşturulacak.

"ESKİ HÜVİYETİNE YENİDEN KAVUŞACAK"

2 kattan oluşan kapalı otopark ile dükkânların yer aldığı yatırımı şehre kazandırmak için tüm gayretleri ile çalıştıklarını aktaran Başkanımız Mehmet Zeybek; "Kullanılmayan ve atıl durumda olan binayı ve otoparkın yerine yenisini inşa ediyoruz. Ayrıca 7 gün açık kalacak yerleşik pazarımızda olacak. Esnaflarımız ile yaptığımız görüşmeler ardından burasının tekrar eski hüviyetine kavuşması için çalışma başlattık. Alanın daha verimli kullanılması, otoparkın genişletilmesi ve yeniden pazar yerinin haftanın yedi günü açık kalmasını sağlayacak bir proje hazırladık. 34 adet dükkânımız var, her biri 17-18 metrekare genişliğinde. Vatandaşlarımızın taze taze meyve sebzesini alabilmesini istedik. Çarşı esnafımızın da böyle bir talebi vardı. “Bu şekilde yapılırsa çarşıya yeni bir canlılık ve hareketlilik gelir” dediler. Sahipler Sultan Türbesi ve Yoncaaltı Camimizin tarihi dokusuna uygun Osmanlı çarşısı gibi olacak bu çarşıyı en kısa sürede tamamlayıp yaz ayları içinde hizmete almayı düşünüyoruz. Bölge esnafımıza ve Afyonkarahisar’a değer katan bir yatırım olacak” diye konuştu.

BÖLGE ESNAFI PROJEDEN MEMNUN

İnceleme ardından Başkanımız Mehmet Zeybek esnaflar ile buluştu. Hemşehrilerinin talep ve isteklerini dinleyen Başkanımız hasbihal etti, hatıra fotoğrafı çekindi. Projeden duyduğu memnuniyeti ifade eden esnaflar da Zeybek Başkan’a teşekkür etti.