PFDK'dan HES İlaç Afyonspor ile Batman Petrolspor A.Ş. arasında oynanan karşılaşmada çıkan olaylardan dolayı Afyonspor'a cezalar geldi!..

Gözden kaçırmayın

Afyonkarahisar, Spor Şehri Unvanını KoruyorAfyonkarahisar, Spor Şehri Unvanını Koruyor

PFDK'dan HES İlaç Afyonspor ile Batman Petrolspor A.Ş. arasında oynanan karşılaşmada çıkan olaylardan dolayı Afyonspor'a cezalar geldi!..

 PFDK, Afyonspor'a seyircisiz oynama, Teknik Direktör Koray Palaz’a da 1 maç ceza ile para cezası uyguladı.

PFDK’nın Afyonspor’la ilgili aldığı kararlar şöyle:

“HES İLAÇ AFYONSPOR Kulübünün, 04.02.2023 tarihinde oynanan HES İLAÇ AFYONSPOR-BATMAN PETROL SPOR A.Ş. TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 5. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 1 RESMİ MÜSABAKAYI KENDİ SAHASINDA SEYİRCİSİZ OYNAMA ve 6.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, Aynı müsabakada HES İLAÇ AFYONSPOR Kulübünün, mensubunun neden olduğu saha olayları nedeniyle 14.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, Aynı müsabakada HES İLAÇ AFYONSPOR Kulübünün, takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 4.200.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, Aynı müsabakada HES İLAÇ AFYONSPOR Kulübü teknik sorumlusu KORAY PALAZ’ın, müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA VE YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI ve 6.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir”