Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi’nin 2023 yılının Şubat ayı olağan toplantısı, ATSO Meclis Başkanı Mustafa Ali Çelikten’in idaresinde ATSO Meclis Salonu’nda düzenlendi.

Gözden kaçırmayın

Şuhut Kaymakamı, Basın İlan Kurumu'na Keşkek İkram ettiŞuhut Kaymakamı, Basın İlan Kurumu'na Keşkek İkram etti

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi’nin 2023 yılının Şubat ayı olağan toplantısı, ATSO Meclis Başkanı Mustafa Ali Çelikten’in idaresinde ATSO Meclis Salonu’nda düzenlendi.

Toplantının açılışını yapan Meclis Başkanı Çelikten, “Ülkemizde yaşanan deprem nedeniyle hepimiz üzgünüz. Meclisimiz’deki herkesin bu konuda duyarlı olduğunun, herkesin imkanları ölçüsünde, elinden geldiğince bir şeyler yaptığının farkındayım. Herkesten Allah razı olsun. Afyonumuz bu konuda duyarlı. Ayrıca ilimizin deprem bölgesinde olmasından dolayı dersimizi daha çok çalışmamız gerektiğini biliyorum. Depremin etkilediği illerde Afyonumuz’un duruşunu, neler yapıldığını ilk andan itibaren gururla takip ediyoruz. Biz insanlar kadar hayvanları da düşündüğümüz için, o bölgedeki hayvanların ihtiyaçlarını gidermek için kendi çapımızca bir şeyler yaptık, Allah kabul etsin” dedi.

Çelikten, “Meclis Üyemiz Sayın Şükrü Balık’ın yerine Sayın İbrahim Savrukoğlu göreve başladı. Kendisine ‘hoş geldin’ diyor, ‘Hayırlı olsun’ dileklerimizi iletiyoruz. Meclisimiz biraz daha gençleşmiş oldu” diye konuştu.

Toplantının ikinci ve üçüncü gündem maddesinde ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol, Meclis Üyeleri’ni bilgilendirdi.

Toplantının ikinci gündem maddesinde 2023 yılı Ocak ayı karar özetleri oybirliğiyle kabul edildi.

Toplantının üçüncü gündem maddesinde 2023 yılı Ocak ayı Hesap Hülasası oybirliğiyle tasdik edildi.

Toplantının dördüncü gündem maddesinde ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Altınay, Yönetim Kurulu’nun 2023 yılı Ocak-Şubat faaliyetleri hakkında sunum yaptı. Altınay’ın ardından ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ATSO’nun Kahramanmaraş Depremi’nin meydana geldiği günden bu yana deprem bölgesi için sağladığı katkılar hakkında Meclis Üyeleri’ne bilgi verdi.

Toplantının “Dilek ve Temenniler” bölümünde Meclis Üyeleri Mecit Tarkan ile Ali İhsan Çiloğlu söz alarak görüşlerini dile getirdi.

Bu bölümde ATSO Meclis Üyesi Mustafa Ali Çelikten, Mart ayındaki Meclis toplantısında depremlere hazırlık konusunda bir sunum yapılmasını önerdi; Çelikten’in önerisi kabul edildi.

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından TOBB Afyonkarahisar Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Mustafa Özkan, Genç Girişimciler Kurulu’nun faaliyetleri hakkında sunum yaptı.

ATSO Meclis Başkanı Mustafa Ali Çelikten, “Hepimiz çocukluk, gençlik ve olgunlaşma dönemlerinden geçtik. Bizler buraya gelirken krizleri yönettik, sıkıntıları aştık, gerekli akademik çalışmaları yaptık. Toplam kalite yönetimi sayesinde bugünlere geldik. Her konuyu bizimle istişare edebilirsiniz. Bilgiler, paylaşıldıkça değerlenir” ifadelerini kullandı.

Çelikten, lokum ikramı dolayısıyla Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Altınay’a ve katılımları dolayısıyla Meclis Üyeleri’ne teşekkür ederek toplantıyı kapattı.