Deprem Bölgesinde zamana karşı mücadele devam ederken Afyonkarahisar Belediyesi tüm birimleriyle çalışmalara destek oluyor.

Gözden kaçırmayın

AĞIREL'DEN 'Afyon Belediyesi’nin şahane işleri!' YAZISIAĞIREL'DEN 'Afyon Belediyesi’nin şahane işleri!' YAZISI

 

         Deprem Bölgesinde zamana karşı mücadele devam ederken Afyonkarahisar Belediyesi tüm birimleriyle çalışmalara destek oluyor.

Ayrıca belediyemiz kurduğu aşevleriyle 20 bin kişiye günlük sıcak yemek ikram ediyor.

 60 Tır ve kamyon yardımı
 20.000 Kişilik 2 Aşevi 
 16 Kamyon/ 6 İş Makinesi 
 22 Çöp Kamyonu
 2 Vidanjör/ 1 Su Arıza Bakım Aracı-Su Tankeri
 6 Pikap/ 6 Tuvalet Kabini 
 5 Jeneratör-Işık Kulesi-Ekskavatör
 4 Kırıcı hilti
 2 itfaiye aracı 
 9 İtfaiye personeli
 2 inşaat mühendisi/ 2 inşaat teknikeri
 15 Zabıta personeli
 61 Fen İşleri Destek Personeli
 12 AFAD Gönüllüsü personel
 40 Temizlik işçisi 
 30 Su Kanalizasyon Personeli 
 1 Cenaze nakil aracı/ 2 personel/ 300 adet kefen

 10 Yüntaş teknik Personeli ile birlikte belediye personelimizin tamamı deprem bölgelerinde hem yardımların ulaştırılmasında hem de arama kurtarma çalışmalarına hizmet ediyor. Toplama merkezlerinde ise halkımızın desteği ile toplanan yardımlar deprem bölgelerine gönderildi. 

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremlerin ardından personellerimiz ve ekipmanlarımız deprem bölgesine gönderildi. Tüm gücü ile afet bölgesi için seferberlik başlatan Belediyemiz, arama kurtarma çalışmalarına destek veriyor. Bölgede en çok ihtiyaç duyulan iş makinesi ve uzman insan gücü Hatay, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Gaziantep'te sevk edildi. Enkaz ve arama kurtarma konularından ekiplerimiz ve iş makinelerimiz yoğun gayretle yaraları sarmak için görev yapıyor.

AFAD koordinasyonunda çalışan destek ekiplerimiz, bölgeye giden yardımların ihtiyaç sahibi depremzedelere dağıtılmasında da görev alıyor. Belediyemize ait su tankerleri, vidanjörler, su arıza ve bakım aracımız su ihtiyacı bulunan noktalara dağıtım yapıyor. Bir yandan da su ile ilgili arızaların oluşmasını engelleyici çalışmalar yapılıyor.

İş Makinelerimiz ise Arama Kurtarma Ekiplerinin rahat bir şekilde göçük altındaki vatandaşlara ulaşabilmesi için enkaz ve moloz kaldırma işlemi yürütüyor. Su ve kanalizasyon ekibimiz ise Hatay'da AFAD İl Binasının tıkanık olan gider ve lavabolarını temizledi.

İtfaiye ekiplerimizde bölgede seferberlik ilan etti. Arama kurtarma çalışmarına destek veren itfaiye personelimiz depremzedelerin de yardımına koşuyor. Enkaz kaldırma ve destekleyici çalışmalar da gerçekleşetiren ekiplerimiz afetten etkilenen vatandaşlarımızın yanında olmayı sürdüryor. Gaziantep'te 2 itfaiye aracımız 9 personelimiz canla başla mücadeleye katkı sağlıyor. 

7/24 SÜREN SICAK YEMEK İKRAMI

Bölgede en temel ihtiyaçlardan yemek konusunda da ekiplerimiz gün boyu sıcak yemek yaparak ikramlarda bulunuyor. 20 bin kişilik 2 aşevimiz depremzedelere ve orada bulunan ekiplere çeşit çeşit 7/24 sıcak yemek servis ediyor.

TÜM İMKÂNLARIMIZLA SEFERBERİZ

Deprem bölgesinin her türlü ihtiyacının karşılanması noktasında seferber olduklarını ifade eden Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, depremden etkilenen tüm vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulundu ve Yaraları birlik ve beraberlik içerisinde saracağız mesajı verdi. Başkanımız Zeybek; İlk günden itibaren deprem bölgesindeki ihtiyaçlar doğrultusunda kullanmak üzere gerekli olan iş makinası, araç ve ekipmanlarımızı yola çıkardık. Afyonkarahisar Hatay'dan sorumlu şehir olarak tayin edildi. Hatay başta olmak üzere Kahramanmaraş, Gaziantep ve Adıyaman'a da destekleyici ekipler, ekipmanlar ve yardımlar gönderdik. İhtiyaç olması halinde de personel ve ekipman desteğini sürdüreceğiz. Biz gücümüz nispetinde Belediyemiz imkânlarınca personel, araç gibi maddi ve manevi tüm desteklerimizi deprem bölgelerine görevlendirdik. Kardeşlerimizin yanındayız, acılarını paylaşıyoruz. Bu zor günleri birlik beraberlik içerisinde atlatacağız. Ülkemize, Türkiye'mize, milletimize geçmiş olsun diyorum. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Dualarımız desteklerimiz onlarla. Cenab-ı Hak bu millete bir daha böyle acılar yaşatmasın diye dua ediyorum dedi.