CHP Milletvekili Burcu Köksal, Afyonkarahisar Belediyesinin bazı icraatlarının Sayıştay Raporlarına yansıması üzerine bir açıklama yaptı.

 Özel Kalem Müdürlüğü üzerinden belediyeye tepki gösteren Köksal, şunları söyledi:

*Afyonkarahisar ölçekli illerde istisnai kadrolar Özel Kalem Müdürlüğüdür. Bu kadro ayrıca ülkemizde işsizlikle kıvranan, KPSS’den yüksek puanlar alıp atanamayan, iş bulamadığı için kasiyerlik yapan,  inşaatlarda çalışırken can veren, işsizlik yüzünden bunalıma girip intihar eden yüzbinlerce başarılı gencimiz dururken eş dost akrabayı kısa yoldan devlet memuru etmek için istismar edilen bir kadrodur.

*Hatırlayın daha önce de bu kadro dönemin Kütahya Valisi’nin yakınını devlet memuru yapmak için istismar edilmişti. Şimdi yine bu kadro hangi yandaşınızı kısa yoldan devlet memuru yapmak için kullanıldı? Belediyenin sitesinden de Özel Kalem Müdürü Mehmet Savaş gözükmekte iken fiilen Belediye Başkanı Yardımcısı görevini üstlenip yaklaşık 1 milyon  imza atan resmiyetteki özel kalem müdürü kimdir?

*Afyonkarahisarlılarca da bilinen Mehmet Savaş yaklaşık 7 yıldır özel kalem müdürü olarak biliniyor tıpkı belediyenin internet sitesinde olduğu gibi. Siz bu istisnai kadroya hangi yandaşınızı atadınız da harcama yetkisini ona verdiniz?