Afyonkarahisar’dan Türkiye’de ilk ve örnek olacak bir proje daha hayata geçiyor. Elde edilecek gelirle üniversite öğrencilerine burs imkânı sağlanacak, ilimizde üretilen her ürünün ve Türkiye’de üretilen her markanın ürünlerinin E-Ticaret üzerinden tüm Türkiye’ye pazarlanacağı albikere.com adlı İnternet Sitesi Vali Gökmen Çiçek’in katıldığı toplantıyla kamuoyuna tanıtıldı.

Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası, Afyon Eğitim Vakfı, STK’lar ve iş insanlarının iş birliğiyle hayata geçirilen projeyle hazırlanan internet sitesi ile ulusal ve yerel her marka ürün e-ticaret üzerinden satışa sunulacak.

Böylesine Lütuflarla Süslenen Kaç Şehir Vardır

Toplantıda konuşan ve Afyonkarahisar’ın var olan potansiyeli ile iddialı bir şehir olduğunu vurgulayan Vali Gökmen Çiçek: “Ben Afyonkarahisar’a geldiğim günden bugüne her konuşmamda gizemli şehir Afyon diyorum. Aynı şekilde her kurumumuz bu sloganı kullanıyor. Bunu laf olsun, şehrin bir slogana ihtiyacı var slogan bulalım diye söylemiyoruz. Afyonkarahisar gerçekten çok farklı bir havası olan, birçok marka ürünü olan iddialı bir şehir. Türkiye’de birçok ilin nevi şahsına münhasır ürünleri var. Kimisinde birkaç ürün var. Kimisinde iki ürün var. Biz rekabet etmek çabasında değiliz ancak Afyonkarahisar’da bizler rekabet edeceğimiz ürünleri saymakla bitiremiyoruz. Termal diyoruz, mermer diyoruz, yumurta diyoruz, kaymak diyoruz, sucuk, haşhaş, kiraz diyoruz ve hemen hemen her üründe Türkiye birinciliğimiz var. Cenab-ı Allah’ın böylesine lütuflarla süslediği kaç şehir vardır bilmiyorum. Altında termal, mermer, üstünde her türlü tarımın yapıldığı bir il. Yolların kavşak noktasında bambaşka bir şehirdeyiz” dedi.

Türkiye’nin Tanıdığı Bir Site Olsun İstiyoruz

Son dönemde farklı bir çalışma sistemi içerisinde hareket edildiğine dikkat çeken Vali Gökmen Çiçek: “Tüm kurumlar, hep birlikte bu şehir için el e ele verdik çalışıyoruz. Bu ilde sizi ilgilendiren her şey bizleri de ilgilendiriyor. Vatandaşı ilgilendiren her iş bizi ilgilendiriyor. Hiçbir konuya bu bizim konumuz değil anlayışı ile bakmıyoruz. Ticarete, turizme bakınca Afyonkarahisar’ı bir bütün olarak pazarlamamız gerektiğini fark ettik. Pandemiye rağmen ülke genelinde ve Afyonkarahisar’da e ticaretin bu alanda bir yükselişin olduğu dönemdeyiz. Biz Afyonkarahisar ürünlerinin Türkiye’de herkes tarafından bilinen, aranan, sadece bu şehre ait olmayıp tüm Türkiye’nin yakından tanıdığı marka bir e-ticaret sistemi kurmak istiyoruz. Bu projeye başlarken çift taraflı kazanç elde etmek istedik. Hem iş insanları hem üretenler hem de Ticaret ve Sanayi Odamızın aldığı komisyon ile öğrencilerimize burs imkânı sağlayacağız. albikere.com adlı internet sitemiz ile tüm şehir e-ticarete giriyoruz. Şehrimize hayırlı, uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya Vali Gökmen Çiçek, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, iş insanları, STK’lar ve basın mensupları katıldı.