Emniyet Genel Müdürlüğü, Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı tarafından düzenlenen eğitim semineri ilimiz ev sahipliğinde ve Vali Mustafa Tutulmaz’ın katılımıyla başladı 10-14 Aralık 2018 tarihleri arasında ilimizde sürecek olan seminerin açılış programına Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Özel Güvenlik Denetleme Başkanı Suat Çelik, Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı, İl Jandarma Komutanı J. Alb Hamza Çömez, İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız ile seminer için ilimize gelen emniyet mensupları katıldı.
 

İyi denetim şart

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda konuşan Vali Mustafa Tutulmaz; “Yeni bir göreve başlıyorsunuz. Aslında bu görev mesleğinizin devamı niteliğinde ama bugüne kadar yaptıklarımızın dışında, yeni bir görevi ifa edeceksiniz. Bugüne kadar bir kısmınız terör de bir kısmınız istihbaratta bir kısmınız ise diğer bölümlerde çalıştınız. Tabi bu görevleri yaparken öncelikle problemin içeriğini, çözüme ulaştırma yolunu ve kurallara uyulup uyulmadığını iyi kontrol etmektir. En önemlisi rehberiniz kurallar olmalı ve ona yeterince uyuyor mu uyumuyor mu bunu iyi bir şekilde denetlemenizdir. Değerli arkadaşlar bulunduğumuz coğrafya bizleri daha büyük yükümlülüklere zorunlu hale getiriyor” dedi.

Kendimizi yetiştirmeliyiz

Vali Tutulmaz, “Emniyet teşkilatının önemli yerlerinde bulunarak buralara geldiniz ve inşallah bundan sonra da yine daha iyi yönetici kademelerinde daha üst makamlarda bulunacaksınız. Bizler kendimizi çok iyi yetiştirmemiz lazım ve geleceğe bu toplumu çok iyi hazırlamamız lazım. Bize düşen iyi çalışıp iyi gayret edip bu ülkeyi daha yaşanılır hale getirmemizdir. Artık yeni bir dönem daha giriyorsunuz. Bu dönemin rahatlığı da vardır sıkıntıları da vardır. Bu dönem inşallah gönlünüzce iyi bir şekilde geçirir ve daha iyi makamlara daha iyi mevkilere hazırlanırsınız. Allah bundan sonraki çalışma hayatınızda size yardımcı olsun. Seminerden de sağlıklı ve verimli bir sonuç elde edin diyor, saygılarımı sunuyorum.” dedi. Vali Mustafa Tutulmaz’ın konuşmasının ardından 10-14 Aralık 2018 tarihleri arasında ilimizde sürecek olan seminer devam etti.