Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma Derneği yönetim kurulu ve onur kurulu üyeleri Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcılığına atanan Ahmet Koca’yı ve Sosyal Yardımlar Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Tarlacı’yı makamında ziyaret etti.

Dernek genel başkanı Mehmet Ali Özerkan başkanlığında gerçekleştirilen ziyarete, derneğin 1975 yılındaki kurucu genel başkan yardımcısı olan şair Ahmet Bodur’un yanı sıra AKÜ Veterinerlik Fakültesi kurucu dekanı Burhanettin Olcay, Osman Laçiner, Oktay Güneş, Zeynep Taner, İhsan Büyüksökmen, dernek genel başkan yardımcısı İsmail Aydınkaş ve genel sayman İbrahim Aydoğdu hazır bulundular.

İlk olarak Bakan Yardımcılığına atanan Ahmet Koca’ya gerçekleştirilen ziyaretle ilgili olarak dernek genel başkanı Özerkan; “Uzun zamandır beklediğimiz bir karardı. Başta Afyonkarahisarımız olmak üzere bölgemiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyoruz. Bu vesile ile sayın bakan yardımcımıza tebrik ziyaretinde bulunmak istedik. Bizler Ankara’da bulunan Afyonkarahisarlılar olarak ilimizin, bölgemizin ve ülkemizin kalkınması için gayret gösteren gönül elçileriyiz. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da gerek mecliste gerek bakanlıklarda gerekse bürokraside görev yapan tüm hemşehrilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz ve üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Bakan yardımcımız sayın Koca, ilimizi 22. ve 23. dönemlerde TBMM’de başarıyla temsil eden, ülkemizin içinde bulunduğu zor koşullarda ilimizin kalkınması adına mücadele veren bir değerimizdi. Ziyaretimizde sayın bakan yardımcımızı tebrik ettik. Ankara’daki dernek faaliyetlerimizle ilgili bilgilendirmelerde bulunduk.” dedi.

Bakan Yardımcısı Ahmet Koca da derneğin faaliyetlerini gerek yazılı ve görsel, gerekse sosyal medyadan yakından takip ettiğini, dernek çalışmalarını çok olumlu bulduğunu söyleyerek, yönetim ve onur kurulu üyelerinin bu ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirmiş, coğrafi açıdan çok önemli bir yere sahip olan ilimizin son on yıldaki kalkınmasından bahisle gerek termal turizmde gerek ticari faaliyetlerde çok büyük hamleler yapıldığını, ancak bunların yeterli olmadığını, daha fazla çalışarak çok daha fazlasını üretmek zorunda olduğumuzu ve her zaman hemşehrilerinin yanında olduğunu belirtmiştir.

Yönetim ve onur kurulu üyeleri daha sonra Sosyal Yardımlar Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Tarlacı’yı makamında ziyaret etti.

Genel başkan Özerkan bu ziyaretle ilgili olarak; “Uzun zamandır düşündüğümüz bir ziyareti gerçekleştirdik. Çeşitli vesilelerle sayın Tarlacı ile zaten sık sık biraraya geliyorduk. Dernek çalışmalarımızla ilgili fikir alış verişinde bulunduk.” dedi. Sayın Tarlacı da “Derneğin her etkinliğinde mümkün oldukça sizleri yalnız bırakmamaya çalışıyorum. Derneğin faaliyetlerini yakından takip ediyorum.” diyerek ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etmiştir.

Her iki hemşehrimize de 8 – 11 Kasım 2018 tarihlerinde Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan 11. Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günleri davetiyesini takdim eden Özerkan; “Bu seneki etkinliğin diğer yıllardan daha görkemli geçmesi adına tüm hemşehrilerimizden destek bekliyoruz. Sizin de bu etkinlikte ilimizin tanıtımı noktasında her zaman yanımızda olduğunuzu biliyoruz.” diyerek sözlerini tamamlamış, dernek rozeti takılması ve hatıra fotoğrafı çekimleri sonrası ziyaretler sona ermiştir.