Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mahmut Emin Birliktir'den esnafın kredi borcunu erteleme teşekkürü...

Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mahmut Emin Birliktir, esnaf ve sanatkarların taleplerine kısa sürede olumlu cevap veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere yeni uygulamalarda emeği geçen tüm siyasilere teşekkür etti.

Esnaf ve sanatkarların içerisinde bulunduğu zor durum nedeniyle AK Parti’li Milletvekilleri ve il yöneticilerine ilettikleri taleplerinin kabul görmesinin mutluluğunu yaşadıklarını belirten ESKKK Başkanı M. Emin Birliktir, “Ertelemelerle ilgili çaba gösteren Milletvekillerimize ve İl Başkanımıza minnettarız” dedi.
 
Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mahmut Emin Birliktir, esnaf ve sanatkarların taleplerine kısa sürede olumlu cevap veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere yeni uygulamalarda emeği geçen tüm siyasilere teşekkür etti.

AK Parti Afyonkarahisar milletvekilleri ve AK Parti Afyonkarahisar yöneticileri ile biraraya geldikleri her fırsatta esnaf ve sanatkarların yaşadıkları sıkıntılara yönelik taleplerini kendilerine ilettiklerini, AK Parti’li Milletvekilleri ve yöneticilerin de bu talepleri son derece samimi bir şekilde değerlendirerek ilgili makamlara iletimini sağladıklarını belirten Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı ve Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Mahmut Emin Birliktir şunları söyledi:

“Pandemi sürecinde esnaf ve sanatkarlarımızın yaşadıkları sorunları her fırsatta AK Parti Afyonkarahisar Milletvekillerimiz Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu, Sayın Ali Özkaya, Sayın İbrahim Yurdunuseven’e, AK Parti İl Başkanlarımız Sayın Hüseyin Sezen ve Hüseyin Ceylan Uluçay’a aktarmıştık. Gerek bizim AK Parti İl Başkanlığı’nı ziyaretimizde, gerekse sayın Milletvekillerimiz ve İl Yöneticilerimizin bizleri ziyaretleri sırasında en başta esnaf ve sanatkarların kullandıkları kredilerin taksitlerinin ertelenmesi için taleplerimiz olmuştu. Sayın Milletvekillerimiz ve Sayın İl Başkanımız konunun takipçisi olacaklarını, esnaf ve sanatkarlarımızın taleplerini üst makamlara bildireceklerini belirtmişlerdi.

Bugün mutlulukla öğrendik ki AK Parti’li Milletvekillerimiz ve İl Yöneticilerimiz tarafından ilgili makamlara iletilen taleplerimiz kabul görmüş. Biz kredi taksitlerinin sıfır faizle ertelenmesi önerisinde bulunmuştuk. Henüz erteleme ile ilgil genelge yayınlanmadığı için uygulamanın detaylarına vakıf değiliz. Ama öyle sanıyoruz ki bu ertelemeler sıfır faizle gerçekleşecektir. Esnaf ve Sanatkarlarımızın haklı taleplerine kulak veren, gereğini yapmak için ellerinden gelen tüm çabayı gösteren başta Milletvekillerimiz Sayın Veysel Eroğlu, Sayın Ali Özkaya ve Sayın İbrahim Yurdunuseven’e, İl Başkanımız Sayın Hüseyin Ceylan Uluçay’a, en başta da bu Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımızı sunuyoruz. Alınan bu yeni kararların esnaf ve sanatkarlarımıza büyük katkı sağlayacağına eminiz. Emeği geçen tüm siyasilerimize ve yöneticilerimize minnettarız.”