Reklam

BUNLARLA MÜCADELE ETMEK HEPİMİZİN GÖREVİ!..

Sözde Uşşaki Tarikatı lideri Fatih Nurullah'ın 12 yaşında küçük bir kız çocuğuna yönelik cinsel istismarı üzerine Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan açıklama yapıldı.

BUNLARLA MÜCADELE ETMEK HEPİMİZİN GÖREVİ!..
03 Eylül 2020 - 17:04
Sözde Uşşaki Tarikatı lideri Fatih Nurullah'ın 12 yaşında küçük bir kız çocuğuna yönelik cinsel istismarı üzerine Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan açıklama yapıldı.Diyanet'in açıklaması şöyle:

"Diyanet İşleri Başkanlığı olarak, önceki gün bir ilçemizde yaşandığı medyaya yansıyan ve bir çocuğumuzun istismarı söz konusu olan vahim olayı yakından takip etmekteyiz. Yargıya intikal eden bu olayın adli mercilerce en kısa zamanda tüm yönleriyle aydınlatılacağına ve hak ettiği en ağır cezanın verileceğine olan inancımız tamdır.

Bu vesileyle, şu hususları hatırlatmayı bir vazife olarak görüyoruz;

Allah’ın bizlere en değerli emaneti olan çocuklarımız, güvenli ve huzurlu bir ortamda büyümeyi, her türlü ihmal ve istismardan korunmayı hak etmektedir. Bu nedenle çocuk istismarıyla, masum yavrularımıza uzanan şeref yoksunu, hain ve zalim ellerle mücadele etmek hepimizin vazgeçilmez görevidir.

İlim ve irfan ile alakası olmadığı halde, kendilerine menfaat devşiren din istismarcılarına karşı da aziz milletimizi bir defa daha uyarıyoruz. Hem dini duygu ve değerlerimizin hem de gözbebeğimiz olan çocuklarımızın istismara karşı korunması için herkesi sorumluluk almaya davet ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Mehmet Akarslan
  10 ay önce
  Bazı suçlara "İDAM CEZASI" uygulanmasını gündemde tutalım ve yürürlüğe girmesine her birimiz katkı sağlayalım ve kamu oyu oluşturalım. Verilen cezalar CAYDIRICI olursa dünya ve hayatımız güzelleşir. Allah Teâlâ Kur'an-ı Kerimde "Ey akıl sahipleri! Kısasta sizin için hayat vardır. Umulur ki (bu hükme uyarak) korunursunuz" (Bakara suresi, 2/179) buyuruyor!...
 • Koray Aydın
  10 ay önce
  Şerreffsizzzzz kanı bozuk.Dinimizi bu yobazlar kirletmeye devam ediyorlar.
 • gercekten
  10 ay önce
  Bu ülkeye cemaat tarikat ve şeyhler den hayır gelmez
 • tekin çetin
  10 ay önce
  herşey birle başlar 2-3-4-10 gibi çoğalır demekki bir kereden çok şeyler oluyormuş teşekkürler diyanet