1461 Trabzon FK ile HES İlaç Afyonspor arasında oynanan karşılaşmadan sonra, rakip takım oyuncusu Behlül Aydın, saygısız açıklamalarda bulundu.

80. Dakikada kaydettiği golle takımını 2-0 öne geçiren Behlül Aydın, maç sonrası Afyonsporlu futbolcuları ve takımı alaya alan saygısız açıklamalarda bulundu.

1461 Trabzon Sporlu futbolcu Behlül, açıklamasındA "Afyonspor’un savunma arkaları çok boş, bizim ayarımızda olmayan bir takım." dedi.

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Afyonsporlu taraftarlar "Saygısız ve seviyesiz bir açıklama. Bu bir spor, sporun ve centilmenliğin birinci ilkesi rakibe saygı duymaktır. Kaldı ki, iki takım da aynı ligin takımı. Bu saygısız ve seviyesiz cümleleri kuran futbolcu da bu ligde oynuyor. Kendini bir star gibi görüp rakip takıma yapılan bu saygısız ve alaycı cümleler çok yakışıksız ve ayıp. Umuyoruz ki Afyonspor'umuz bu seviyesiz futbolcuya, kendilerini hafife ve alaya alan bu saygıısız kişiye kendi evimizde oynayacağımız maçta cevabını verecektir" dediler.

Taraftar "Bizim ayarımızda değil diyor, kendi ayarları neymiş onu merak ediyoruz. Sözüm ona kendisini star zanneden bu seviyesize Afyonsporumuz kendi evimizde oynayacağımız maçla, etkili bir oyun ve güzel bir galibiyet ile haddini bildirecektir. Bizler de o maçta tribünde olacağız, inanıyoruz" dedi.