İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 9 günlük bayram tatilinde meydana gelen 6 bin 530 trafik kazasında 75 kişinin hayatını kaybettiğini, 10 bin 810 kişinin de yaralandığını açıkladı. Açıklamasında sürücülere bir müjde de veren Yerlikaya, selektörle radar uyarısı yapan sürücülere kesilen cezaların iptal edildiğini duyurdu.

İtlaf tasarısına sert tepki: Ölüm fermanının geri çekin İtlaf tasarısına sert tepki: Ölüm fermanının geri çekin

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Ramazan Bayramı tatili süresince yaşanan trafik kazaları ve bunların sonuçları hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Yerlikaya, 9 günlük bayram tatilinde meydana gelen 6 bin 530 trafik kazasında 75 kişinin hayatını kaybettiğini, 10 bin 810 kişinin de yaralandığını duyurdu. Ayrıca, bu kazaların yüzde 37'sinin sürücü kusurundan kaynaklandığını belirtti.

Basın toplantısında sürücülere yönelik bir müjde de veren Bakan Yerlikaya, selektör kullanarak radar uyarısı yapan sürücülere kesilen cezaların iptal edildiğini açıkladı. Bu karar, Düzce'de selektörle radar uyarısı yaparken toplamda 45 bin 540 lira ceza kesilen 66 sürücüyü doğrudan etkileyecek.