Afyonspor'un rakipleri belli oldu Afyonspor'un rakipleri belli oldu

Afyonkarahisarlı İbrahim Hıdır Görgülü, 9. Uluslararası Kick Boks Dünya Kupasında K1 branşında Şampiyon oldu.

Türkiye Kick Boks Federasyonu 2024 yılı faaliyet programında yer alan 9. Uluslararası Kick Boks Dünya Kupası tamamlandı. 15-19 Mayıs 2024 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilen şampiyonaya 48 ülkeden sporcular katıldı. 
Büyük mücadelelerin yaşandığı şampiyonada Afyonkarahisarlı sporcu İbrahim Hıdır Görgülü, K1 branşında şampiyonluk kürsüsüne çıkarak büyük bir başarı elde etti.
Bu zaferle milli takıma girmeyi hak eden İbrahim, Yunanistan'da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi temsil edecek. 

Afyonkarahisar spor camiasına büyük gurur yaşatan sporcumuzu ve antrenörü Berkan Öner'i tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

İbrahim Hıdır Görgülü Kimdir?
İbrahim Hıdır Görgülü, 2004 yılında Afyonkarahisar Salar’da doğdu. Ağabeyinin desteği üzerine 15 yaşında spora başlayan İbrahim, Muaythai ve Kick Boks branşlarında kısa sürede önemli başarılar elde etti. 2022 muaythai Türkiye şampiyonu,  2022 muaythai dünya şampiyonu olan İbrahim2024 Kick boks Türkiye şampiyonu oldu. Dünya Kupasında da şampiyon olan İbrahim’in hedefinde Avrupa Şampiyonluğu var.

İbrahim Hıdır Görgülü'yü bu önemli başarısından dolayı tebrik eder, milli takımda ülkemizi başarıyla temsil etmesini dileriz.

Editör: Birinci Editör