Reklam

AFYON’DA GIDA DENETİM SEFERBERLİĞİ BAŞLADI

AFYON’DA GIDA DENETİM SEFERBERLİĞİ BAŞLADI

AFYON’DA GIDA DENETİM SEFERBERLİĞİ BAŞLADI
19 Şubat 2020 - 17:22

Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir Pakdemirli'nin talimatları ile 81 il ve ilçede eşzamanlı olarak başlatılan gıda denetim seferberliği 17 Şubat itibarıyla başladı.
Bakan Sayın Dr. Bekir Pakdemirli'nin talimatları ile başlatın Gıda güvenilirliğini sağlamak ve farkındalığını arttırmak amacıyla 81 ilde eşzamanlı olarak yapılan gıda denetim seferberliği 6 gün sürecek.
Bu kapsamda Tarım ve Orman İl Müdürlüğü gıda kontrol ekiplerince İlimiz genelinde faaliyet gösteren süt ve süt ürünleri, et ve et ürünleri, ekmek ve unlu mamul üreten işletmeler, kasap şarküteri, bakkal ve marketler, okul kantinleri, yemekhaneler, restoranlar ve takviye edici gıda işletmelerine yönelik denetimler yapılmaktadır Ayrıca İl ve İlçe Müdürlüklerince rutin olarak bu denetimler yapılmaya devam edilecektir. Vatandaşlarımız gördükleri olumsuzlukları anında Tarım ve Orman Bakanlığı Alo Gıda hattı olan 174’ e bildirdiklerinde, vatandaşlarımızın sağlığını korumak amacıyla bu ihbarın gereği hemen yerine getirilip denetimleri yapılacaktır.
 
  İl Tarım ve Orman Müdürlüğü


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • KALE BEKCİSİ
    1 ay önce
    NE SEFERBERLUĞİ ???? TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜ NÜN ASLİ İŞİ " gıda denetimi" dir,,, Şimdiye kadar yapmıyordu,yapamıyordu,,yaptirmiyorlardi,,,,BUNLAR HİKAYE,,Üretim yerleri ve yollar,,tutulmalı !!!Yakın zamanda 2019 Haziran,temmuz aylarında 60 ton DOMUZ ETİ geldiği,,Afyon'da dağıtıldığı,,sucuk ve pidelerde kullanılmış olabilir,,,NE OLDU. ?? iki tana köfteci adana kebapçı GÜNAH KEÇİSİ yapıldı,,,Bu eti getiren belli,,Afyon da DOMUZ ÜRETİMİ YOK,,KESİMİ DE YOK,,Bildiğim kadarıyla Antalya ve İzmir de üretimi var,,ORDAN NASIL GELDİ ? Getiren kişi belli,,,o kişiyi koruyanlar da belli,, Oda ve Borsa başkanları biliyorlar mı,???Hani basın nerde??? Takip etsin ltfn,,,Belki siz de yemiş olabilirsiniz ,, Dört öğrencideki KAR YANIĞINI takip ettiniz,,,AMA BU DAHA ÖNLİ,,Hadi bakalım görelim,,,