İlimizde en çok kültür programı düzenleyen sivil toplum kuruluşlarının başında yer alan Afyonkarahisar Yazarlar ve Şairler Derneği “AFYAŞAD”; ilimiz genelindeki tüm resmi ve özel ortaokul ve lise öğrencilerinin katılacağı “FİLİSTİN’DE VE GAZZE’DE ZULME SON” konulu şiir   yarışması düzenlendi.

AFYAŞAD Başkanı Muharrem Günay, “amacımız Türk toplumunda, Filistin ve Gazze’de kadın, çocuk ayrımı gözetilmeden uygulanan soykırım ve zulüm hakkında farkındalık oluşturarak. Filistin ve Kudüs’ün Türk ve İslam tarihindeki yeri ve önemi hakkında bilgi sahibi olan, milli, insani ve İslami değerlere bağlı, okuyan, araştıran bir nesil yetişmesine katkı sağlamaktır” dedi.

GAZZE’Yİ VE KUDÜS’Ü SAVUNMAKLA AFYONKARAHİSAR’I SAVUNMAK AYNI ŞEY

Günay, yapmış olduğu açıklamada: “Yeryüzünde kutsal sayılan üç mescitten birisi ve aynı zamanda Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa’nın bulunduğu bu mübarek toprakları savunmakla, Afyonkarahisar’ı, Ankara’yı Mersin’i savunmak arasında hiçbir fark yoktur. Bizim için Karabağ, Kıbrıs ve Afyonkarahisar neyse Filistin ve Kudüs’te odur biz Türkiye’nin savunmasının Gazze’den, Filistin’den başladığına inanıyor, katil ve terör devleti Siyonist İsrail ile daha etkili mücadele edilmesini savunuyoruz” dedi.

Yaz akşamları coşkusu devam ediyor Yaz akşamları coşkusu devam ediyor

Yarışmada 1.Gelen eser sahiplerine ortaokul ve lise dalında ayrı ayrı 1 (bir) küçük altın, 2. ve 3. olan eserlere ise 1 (bir adet) gram altın verilecektir. AFYAŞAD’ın duruma göre ödülleri artırma ve eksiltme hakkı vardır. Ödül töreninin yeri ve tarihi ayrıca bildirilecektir. Son katılım tarihi 27 Mayıs 2024 olan şiir yarışmasına katılacaklar şiirlerini AFYAŞAD’ın afyonkarahisarafyaş[email protected] adresine meil ile gönderecekler.

Yarışma ile ilgili olarak geniş bilgi  il Milli Eğitim Müdürlüğü’nün wep sayfasında yer almaktadır.

Editör: Birinci Editör